Yavru alpakaya anketle isim aranıyor

Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki doğal yaşam parkı Ormanya’da 1 hafta erken doğan alpaka, 10 günlük tedavi sonrası sağlığına kavuştu. Bakıcıların özel bölüme aldığı alpaka için şimdi de anketle isim aranıyor.

Yavru alpakaya anketle isim aranıyor

Bünyesinde 51 türde 871 hayvana ev sahipliği yapan Ormanya’da 14 Mart’ta alpaka dünyaya geldi.

1 hafta erken doğan ve solunum problemi yaşayan alpaka, klinikte yoğun bakıma alındı. 10 gün süren tedavinin ardından sağlığına kavuşan alpaka, ailesi ile özel bölüme konuldu.

Bakıcıların özenle baktığı yavru alpaka, ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor.


Henüz isim konulmayan alpaka için anket çalışması da başlatıldı. Sosyal medya üzerinden başlatılan anket ile yavru alpakaya isim aranıyor.

“KENDİ ALANINDA MUTLU MESUT YAŞIYOR”

Ormanya Doğal Yaşam Parkı’ndaki veteriner hekim Muhammet Nalkıran, “Alpakamız, keçilerimiz, koyunlarımız doğum yaptı. Doğumlar hem bizim kontrolümüzde hem de sertifikalı bakıcılarımız eşliğinde gerçekleşmekte. Bir problem olmadığı takdirde çok müdahil olmak istemiyoruz. Fakat bir olumsuzluk yaşandığında kontrolümüz altında müdahale gerçekleştiriyoruz. Geçenlerde böyle bir problemimiz oldu. Maalesef alpakamız dünyaya 1 hafta gözlerini erken açtı. Bundan dolayı yoğun bakım ünitesinde aldık. Daha sonra annesi ile doğumhanemizde misafir ettik. Sonra kendi yeri olan alana aldık. Şu anda annesiyle, kardeşiyle, teyzesiyle mutlu mesut bir şekilde yaşamaya devam ediyor” dedi.

1 hafta erken doğan alpaka için isim arayışına girdiklerini anlatan Nalkıran, “İsim için doğal yaşam parkımız şöyle bir yöntem geliştirdi. İlk etapta sosyal medya üzerinden hayvanlarımızı paylaşıyoruz. İsim önerileri istiyoruz. En beğenilen isim arasında bir oylama yapıp kazanan ismi alpakamıza veriyoruz. Şu anda alpakamız gayet sağlıklı ve ismini bekliyor” diye konuştu. (DHA) Kaynak Sözcü

Previous post Flamingolar Tuz Gölü’ndeki evlerine geldi
Next post Van’da kafes avcılığı yapan 4 kişi jandarmaya takıldı