Tokat’ta 459 kiloluk dev domuz avlandı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde avcılar, 459 kiloluk yaban domuzu avladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınan iznin ardından araziye çıkan avcılar, Turhal Devlet Avlağı bölgesinde uzun takibin ardından bir domuz avladı.

Erbaa ilçesine bağlı Kozluda DOKAP desteği ile ekilen 250 dönümlük çilek tarlasına zarar verdiklerini belirttikleri yaban domuzlarının avlanması için vatandaşlar, Erbaa Kara ve Uçar Avcılar Derneği’nden yardım istedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınan iznin ardından araziye çıkan avcılar, Turhal Devlet Avlağı bölgesinde uzun takibin ardından bir domuz avladı.

Dernek Başkanı Gökhan Ersoy ve ekibi tarafından avlandıktan sonra tartılan 459 kilo olduğu belirlendi.

‘BİZ DE GÖRDÜĞÜMÜZDE ŞAŞIRDIK’

Erbaa Kara ve Uçar Avcılar Derneği Başkanı Gökhan Ersoy, çilek tarlaları zarar gören vatandaşların talebiyle ava çıktıklarını ifade ederek, “Aşırı zarar verdiği için gelip bize ihbar ettiler. Bu uzun zamandır olan bir şey, yeni bir şey değil. Oradaki devlet destekli çilek bahçelerinde çilek toplamaya giden vatandaş zararı görünce bize gelip hayvanın vurulmasını istediler.

Biz de gittik, hayvanı takip ettik. Köpeklerimizi saldık. Bu kadar aşırı büyük olduğunu biz de bilmiyorduk. İlk kez denk geldim. Biz de gördüğümüz zaman arkadaşlarla birlikte şaşırdık. Rekor diyorum, başka bir şey demiyorum” dedi. (DHA) Kaynak Sözcü

Previous post Onlarca yılkı atı doğaseverler tarafından görüntülendi
Next post ‘Çanakkale Yaban Hayatı’ fotoğraf severleri ağırlıyor