Serpil’in kahreden ölümü: Organları 7 kişiye umut oldu

Genç kadının organları 7 kişiye bağışlandı. Kurgucu olarak çalıştığı televizyon kanalında, iki hafta önce fenalaşarak hastaneye kaldırılan Serpil Yıldırım’ın beyin ölümü gerçekleşti.

Doktorlar beyin ölümünün gerçekleştiğini bize söylediklerinde, ‘Organlarını bağışlamak ister misiniz?’ diye sordular.

Düzce’de uzun süre yerel televizyonlarda kurgu ve montaj yaptıktan sonra TV100 televizyonunda kurgu şefi olarak görev yapmaya başlayan Serpil Yıldırım, yaklaşık 15 gün önce iş yerinde fenalaştı.

Ambulans ile hastaneye kaldırılan Yıldırım, yoğun bakımda tedaviye alındı. Bir süredir yaşam savaşı veren Yıldırım’ın ailesine 3 gün önce beyin ölümünün gerçekleştiği haberi verildi. Sağlığında organlarını bağışlayan 35 yaşındaki Serpil Yıldırım’ın cenazesi, gerekli işlemlerin yapılmasının ardından Düzce Şıralık Mahallesi’ndeki Şıralık Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenazeye Yıldırım’ın ailesi, mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı.

organları 7 kişiye hayat oldu

“CAN VE NEFES OLDU”

Kardeşinin bağışladığını belirten Serpil Yıldırım’ın ağabeyi Zeki Yıldırım, “ bağışladığını bilmiyorduk. Doktorlar beyin ölümünün gerçekleştiğini bize söylediklerinde, ‘ bağışlamak ister misiniz?’ diye sordular.

Ben prensip olarak kabul ettim ama ‘Ablası burada değil ona da soralım’ dedik. 3 kardeş prensip olarak ‘Evet’ dedik. Ablam da ‘Evet’ demek zorunda kaldı. Çünkü zaten kendisi bizden önce arkadaşları ile gidip organlarını bağışlamıştı. Bize sadece imza atmak kaldı. İnsanlara can oldu, birilerine nefes oldu. Birilerinin hayatı devam ediyor.

Kardeşim birilerinde yaşıyor. Zaten yardım etmeyi çok severdi. Tüm canlıları severdi. Sokakta gördüğü canlılara dahi son parasıyla mamalar alır, beslemeye çalışırdı. İlk etapta organları 7 kişiye gönderildi. Ama nakil olan kişileri söylemiyorlar. Onların vücudunda tekrar hayat buldu. Biz de bununla teselli buluyoruz. Mekanı cennet olsun” dedi. Kaynak ntv

Previous post Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Milli Takım Sporculamızla Birlikteyiz
Next post ‘Ormanın hayaleti’ Eskişehir’de görüntülendi: Parstan sonra en büyüğü