Sahibinden ‘Acil Satılık’ Sakallı Ejder!

Türkiye’ye yasa dışı yollarla getirilen sakallı ejderler, yasak olmasına rağmen internet sitelerinde satışa çıkarılıyor.

Sakallı ejderleri satışa çıkartanların ilanların açıklama kısımlarına yazdıkları şu ifadeler ise dikkat çekiyor: Sakallı ejderlerin satışının tespiti halinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce hayvan başına 26 bin 390 lira ceza kesildiği bildirildi.

 

Avustralya’nın çölünde yaşayan sakallı ejderler, internetten 9 bin TL’ye satılıyor. Satışın tespiti halinde ise hayvan başına 26 bin 390 TL ceza kesiliyor.

Ana vatanı Avustralya kıtası olan, çöllerde, steplerde, bozkırlarda, kayalıklarda ve çok güneş alan açık ormanlarda yaşayan, Türkiye’ye yasa dışı yollarla getirilen ejderler, yasak olmasına rağmen internet sitelerinde satışa çıkarılıyor. Ejderler çifti 6 bin lira ile 9 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

internetten-sakalli-ejder-satisina-26-bin-390-lira-ceza-1269-dhaphoto5.jpg

“ACİL SATILIK”

Ejderleri satışa çıkartanların ilanların açıklama kısımlarına yazdıkları şu ifadeler ise dikkat çekiyor:

“Arkadaşımdan hediye geldi. Ben bakamıyorum. Bakamadığım için de üzülüyorum. En azından bakabilecek birileri olursa sevinirim. Teraryumları kırıldı normal akvaryumda yaşamak zorunda kaldılar. Üzülüyorum gerçekten. Fiyatta pazarlık yapılır. Aciliyeti var. Dişi-erkek adult (yetişkin) çift olarak satıyorum. Tamamen koleksiyonluk. Aşırı uysal. Zehir seviyesi çok düşüktür. Bakımı çok basit ve keyifli. Her ile kargo yaparım. Erkek genç, ömrü uzun.”

internetten-sakalli-ejder-satisina-26-bin-390-lira-ceza-1269-dhaphoto4.jpg

Sakallı ejderlerin satışının tespiti halinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce hayvan başına 26 bin 390 lira ceza kesildiği bildirildi.

internetten-sakalli-ejder-satisina-26-bin-390-lira-ceza-1269-dhaphoto3.jpg
internetten-sakalli-ejder-satisina-26-bin-390-lira-ceza-1269-dhaphoto2.jpg

Kaynak:DHA  Halk Tv

Previous post Yusufeli Barajı sahasında yaban keçileri görüntülendi
Next post En İyi Vahşi Yaşam Fotoğrafçıları yarışmasının kazananları belli oldu