Okulun çatısında bulundu, korumaya alındı!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir okulun çatısında görevliler tarafından yavru sansar bulundu. Yeni doğduğu belirlenen sansar, Nazilli Hayvanseverler Derneği’nce korumaya alındı. Dernek Başkanı Gürkan Tığoğlu’nun biberonla beslediği sevimli sansar yavrusu, büyüdükten sonra doğaya salınacak.

Okulun çatısında bulundu, korumaya alındı!

Nazilli Şehitler Ortaokulu’nun çatısında görevliler tarafından, dün, kaya sansarı yavrusu bulundu. Yeni doğduğu belirlenen, yanında annesi bulunmayan sansar, Nazilli Hayvanseverler Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu’na teslim edildi.

Tığoğlu tarafından biberon ile özel mamayla beslenen yavru sansar kendine geldi.

“BÜYÜYÜNCE DOĞAYA SALACAĞIZ”

Dernek başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, “Doğadaki tüm canlılar bizim her şeyimiz. İlçemizde bulunan Şehitler Ortaokulu’nun çatısında okul görevlileri tarafından bulunarak bize getirilip teslim edilen yanında annesi olmayan kaya sansarı yavrusunu biberon ile beslemeye başladık.kaynak sabah

Her zaman olduğu gibi konu hakkında tecrübesine güvendiğimiz kurtarılmış çiftlik hayvanları barınağı Angel Farm Sanctuary’den Sibel Ece ile de görüşerek ilk beslenmelerinin yapıldığı canlımızı ilk fırsatta veteriner kiniğine ulaştırarak büyümesini sağlayacağız. Ardında da kendisini doğal ortamına salacağız” dedi.

Previous post Kanat açıklığı 16 santimetre olan tavus kelebeği bulundu. Kelebeğin kanatlarındaki renk ve desenler hayran bıraktı.
Next post Öğretmen çift karavanda yaşamayı seçti