Milli okçu Yakup Yıldız, makaralı yayda Avrupa şampiyonu oldu.

Antalya’da düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda milli okçu Yakut Yıldız, makaralı yay kategorisinde, altın madalya aldı

Milli okçu Yakup Yıldız, makaralı yayda Avrupa şampiyonu oldu

Antalya’da düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda makaralı yay kategorisinde Yakup Yıldız, altın madalya kazandı.

100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri alınarak, 40 ülkeden 279 sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvada Yakup Yıldız, Danimarkalı rakibi Mathias Fullerton ile karşılaştı.

Karşılaşmada rakibini 143-141 mağlup etmeyi başaran Yıldız, makaralı yayda Avrupa şampiyonu oldu.

Yıldız, AA muhabirine, kendisi için önemli bir müsabaka olduğunu, genç yaşta büyükler milli takıma girip burada gösterdiği performansla şampiyon olduğunu söyledi.

Çok mutlu olduğunu belirten Yıldız, “Benim için çok iyi oldu. Güzel güzel okumuzu attık ve şampiyon olduk.” dedi.https://1f2862d3a94868572ff2ab0124c95192.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antalya’da düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda Erkekler Makaralı Yay kategorisinde altın madalya kazanan Yakup Yıldız’ı tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antalya’da yapılan Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda Erkekler Makaralı Yay kategorisinde Avrupa Şampiyonu olan Yakup Yıldız için tebrik mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda Erkekler Makaralı Yay kategorisinde altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Yakup Yıldız’ı yürekten kutluyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizleri gururlandıran Yakup Yıldız’a başarılarının devamını diliyorum.” kaynak habertürk

Previous post İşlerinden istifa edip karavana çevirdikleri okul servisiyle dünya turuna çıktılar
Next post Makaralı Yay Erkek Milli Takımı, Avrupa şampiyonu oldu