Karaman’da köyler yaban domuzlarından temizleniyor

Karaman’da yaban domuzlarına karşı sürek avları devam ediyor.

Tarım ve Orman İl Müdürü Hatice Bulut, “Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda Karaman’da köylerde yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir.

Karaman’da domuz sürek avı

Tarım alanlarında önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu ve Doğa Koruma ve Milli Parklar karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda Teknik Personel Emrah Öget başkanlığında 30-31Aralık tarihlerinde Aybastı köyümüzde sürek avı düzenlenerek tarımsal alanlara zarar veren yaban domuzları itlaf edildi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Hatice Bulut, “Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir.

Bu bağlamda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, Karaman Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Spor Kulübü Derneğimize, ava katılan avcılarımıza, İl Merkez Jandarma Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi Kaynak imaret

Previous post Ayı saldırısı korunmak için ‘şarkı söyleyin’ önerisi
Next post 2024 Yılı Silah Ruhsat Harçları Güncel