Karadeniz bölgesinde yaşayan vatandaşlar dün Artvin’de görülen Hopa engerek yılanı nedeniyle tedirginlik yaşadı.

Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak… Hepinizi ilgilendiren bir şey oldu dün. Duyanların tüyler ürperdi

Karadeniz bölgesinde yaşayan vatandaşlar dün Artvin’de görülen Hopa engerek yılanı nedeniyle tedirginlik yaşadı. Bu yılanın ortaya çıkmasının ardından Karadeniz bölgesindeki diğer illerimiz Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak’ın da yılan tehlikesine karşı dikkatli olması gerekiyor.

Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak... Hepinizi ilgilendiren bir şey oldu dün. Duyanların tüyler ürperdi
Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak... Hepinizi ilgilendiren bir şey oldu dün. Duyanların tüyler ürperdi - Resim : 1

Türkiye’de yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte yılanların görülme sıklığının artması bekleniyordu. Fakat yılanlar, bizim beklediğimizden de korkunç bir şekilde giriş yaptılar. Önce Batman’dan yılan saldırısı haberi geldi, sonrasında da Artvin’de dünyanın en zehirli yılanlarından biri olan hopa engerek yılanı görüldü.

KORUMA ALTINDA OLDUĞU BİLİNİYOR

Bu türün uzun süreden bu yana koruma altında olduğu biliniyordu. Yılanın ortaya çıkması Türkiye’nin yaban hayatı açısından sevindirici oldu ancak bir de bunun öteki tarafı vardı. Çünkü yaz aylarında tarlaya çıkacak vatandaşlar yılanlar nedeniyle tehlikede olacaktı.

KARADENİZ BÖLGESİ DİKKAT

Hopa engereğinin Artvin’de çalılıkların arasından çıkmasından sonra Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak’ın da yılan tehlikesine karşı dikkatli olması gerekiyor. 

İşte Artvin’de görülen o yılan:  Kaynak TV100

Previous post Yaban Keçileri İçin ‘Tuz Dökmeyin’ Uyarısı
Next post Sevdiklerinle geçen her gün bayramdır. RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN