Karabük’te iş hanına giren ayı esnafa saldırdı

Karabük’te şehir merkezine inen ayılar iş hanına girerek esnaflara saldırdı. Korku dolu anlar kameralara saniye saniye kaydedildi.

Karabük’ün farklı noktalarında görünen ayılar vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Şehir merkezine inen ayılar ilk olarak Karabük kent merkezinde yer alan alt geçitte görüldü. Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedilen ayılar, koşarak gözden kayboldu. Daha sonra bir vatandaş alt geçitte gördüğü ayıyı ilk başta yanına çağırırken ayının kendisine doğru gelmesiyle panik yaparak, “Gelme gelme, dur” diyerek ayıyı durdurmaya çalıştı.

KORKU DOLU ANLAR

Ayılardan biri daha sonra 200 Evler mahallesi’nde görüldü. Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülenen ayı koşarak uzaklaştı. Ayılardan biri ise şehir merkezinde bulunan bir iş hanına girdi. İş hanında merdivenlerin korkuluklarından tırmanan ayı, esnaflara saldırmaya çalışırken, esnaflar kaçarak korku dolu anlar yaşadı.

Ayı iş hanı içerisinde esnafları kovalarken, esnaflar kendilerini dükkana zor attığı anlar kaydedildi. Ayının saldırdığı anlar esnaflar tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Şehir merkezinde gezen ayılar bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Ayı saldıran esnaflardan Gökhan Açıkgöz, bir anda geldiğini ve korktuklarını söyleyerek, “Bir arkadaşı kovalıyordu onu dükkana aldım. Daha sonra dükkanın camlarını kırıyordu. Her tarafa saldırdı. Işıkları kapattık, ayının göreceği kısımlardan kaçtık, 155’i aradım ihbarda bulunduk. 5 dakika oyalandık, daha sonra ayı gitti” dedi.

Karabük Belediyesi ekipleri de ayıları yakalamak için çalışma başlattı.  Kaynak Cumhuriyet

Previous post Karadeniz’de ‘istilacı böcek’ kabusu | 14 bin yumurta bırakıyor
Next post Sarsılmaz, Cumhuriyet’in 100. yılı için özel tabanca üretti