Flamingolardan tablo gibi manzara

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan, koruma altındaki Tuzla Sulak Alanı’na son bir hafta içerisinde gelen flamingo sayısı 5 bine ulaştı.

Muğla’nın Milas ilçesindeki Tuzla Sulak Alanı ve Tabiat Parkı’na son bir hafta içerisinde gelen flamingo sayısı 5 bini aştı. İç bölgelerde havaların soğuması ile Bodrum’a gelmeye başlayan flamingolar, sulak alanda 80 kuş türü ile beslendi. Tablo gibi manzaralar ortaya çıktı. Milas ve Bodrumlular da hafta sonu görmek için sulak alana akın etti.“İLK KEZ BU KADAR ERKEN GELDİLER”

Görmek için doğa fotoğrafçıları ve bölge halkı ile az sayıda turistleri sulak alana tur düzenlediklerini belirten rehber Begüm Külahlı, “Genellikle kasım ayı ortalarında gelirlerdi. İlk kez bu kadar erken geldiler.

Tarihi ve doğa güzellikleri ile ünlü ilçemize soğuk havalar nedeniyle yurdumuzun iç bölgelerinden akın akın gelen flamingolar çok farklı bir güzelliği ortaya koydu. Güzelliği içimizi ısıttı. Bu güzelliği her yerde görmeniz mümkün değil. Allı turnalar bölgede bulunan yabancı turistlerin de büyük ilgisini çekiyor. Onlar bizim en değerli konuğumuz” dedi.

Kaynak Sözcü

flamingo
Previous post Yozgat’ın siyah incisi! Kilosu 3 bin Euro! Sadece özel eğitimli köpekler bulabiliyor.
Next post Munzur Vadisi’nde sincaplar kışa hazırlanıyor