Amasya’da Ayı Alarmı, Muhtar Köylüleri Uyardı!

Read Time:53 Second

Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ile bu sene kış uykusuna yatamayan ayılar, Amasya Taşova İlçesine bağlı bir köydeki vatandaşları tedirgin etti.

Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ile bu sene kış uykusuna yatamayan ayılar, Amasya’nın Taşova İlçesine bağlı bir köydeki vatandaşları tedirgin etti.

Mevsimleri şaşırıp kış uykusuna yatamayan bir ayı, Amasya’nın Taşova İlçesine bağlı Durucasu Köyü yakınlarında görüldü. Köy muhtarı vatandaşları ayıya karşı uyardı.

Bu yıl Türkiye genelinde konuşulan konulardan biri olan kış uykusuna yatmayan ayılardan biri, Taşova Durucasu köyü sınırları içinde bulunan Duru HES çevresinde tespit edildi. Köy Muhtarı Erdem Sayar, bu durumu vatandaşlara duyurarak bir uyarıda bulundu:

Muhtar Sayar, “Köyümüzün CETMİ bölgesinde bir ayı tespit edilmiştir. Ormana gezmeye, pikniğe ya da mantar toplamaya giden vatandaşlarımızdan, bu duruma karşı dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz.” diyerek köylüleri olası ayı karşılaşmalarına karşı uyardı.

Durucasu Köyü Muhtarlığı, doğada karşılaşılan bu olağan dışı duruma karşı halkı bilgilendirmek ve güvenliğini sağlamak amacıyla uyarıda bulundu. Ayının bölgede aktif olmasıyla, vatandaşlar daha dikkatli olmaya davet edildi. Kaynak objektifamasya

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Previous post MÜHİP KANKO, RUHSATSIZ SİLAHLARLA İLGİLİ CEZALARIN ARTIRILMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİ: İŞLENEN CİNAYETLERDE KULLANILAN YÜZDE 90 RUHSATSIZ SİLAH