‘Dikkat ormanda bebek var’

Uludağ’ın eteklerindeki ormanlık alanda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne ait fotokapanlar tarafından görüntülenen bebek ayı, geyik, yaban kedisi, tilki ve domuzlar renkli görüntüler oluşturdu.

Uludağ’da ormandaki bebekler böyle görüntülendi:

https://geo.dailymotion.com/player/x5hzc.html?video=x8r6m7o

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün ormana kurduğu foto kapanlara ilginç görüntüler takılmaya devam ediyor. Yabani hayvanların; özellikle anne ve yavrularının videosu sosyal medyada viral oldu. Anne tilki ile yavruları, yaban domuzu ile yavruları, yaban kedisi ile yavruları, ayı ailesi ve geyik ailesinin foto kapanlara takılan görüntüleri paylaşıldı.

ENGELLİ AYI YAVRULARINI BÜYÜTMÜŞ

En son 1 yıl önce görüntülenen sağ ön kolu olmayan engelli anne ayı tam 1 yıl sonra 2 yavrusu ile birlikte bir kez daha foto kapana takıldı. Engelli anne ayının iki yavrusunu oldukça büyütmüş olduğu gözlerden kaçmadı.

Engelli anne ayının sol ön kolunu bir ayı kapanına yada insanlarla girdiği mücadelede kaybettiği tahmin ediliyor. Anne ayının engelli olmasına rağmen iki yavrusunu da büyütmeyi başarmış olması onun yavrularına verdiği değeri gözler önüne seriyor. Kaynak Haber Global

Previous post Amasya’da Ayı Alarmı, Muhtar Köylüleri Uyardı!
Next post 2023 Yılında Kaçak Avcılığa Karşı 171 Bin 219 Denetim Gerçekleştirildi