‘Yaban domuzu tarlalara aşırı zarar verdiği için gelip bize ihbar ettiler.’ DEV YABAN DOMUZU AVLANDI – AVCILARI BİLE ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Bilecik’e bağlı Kuyubaşı köyünde, tarlalara zarar veren dev yaban domuzu avında, gözleri inanılmaz bir olaya çevirdi.

Avcılar, avladıkları 300 kiloluk yaban domuzu 4×4 Jeep ile zor çektiklerini belirttiler.

Bilecik’e bağlı Kuyubaşı köyünde, tarlalara zarar veren dev yaban domuzlarına karşı gerçekleştirilen av, gözleri inanılmaz bir olaya çevirdi. Vatandaşlar, tarım alanlarına büyük zarar verdiği belirtilen yaban domuzlarının avlanması için yardım çağrısında bulunarak, Basri Kuş, Taner Uçar ve Kemal Aybatı gibi deneyimli avcılardan destek aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınan izin doğrultusunda harekete geçen avcılar, Kuyubaşı bölgesinde uzun bir takibin ardından devasa boyutta bir yaban domuzunu avladı. 300 kiloluk dev domuz, avcıları bile şaşırtacak büyüklükteydi.

Avcıların avladığı dev yaban domuzu, fotoğraflarla belgelenirken, avı gerçekleştiren Basri Kuş, domuzun boyutu karşısında şaşkınlığını dile getirdi. Kuş, yaptığı açıklamada, “Yaban domuzu tarlalara aşırı zarar verdiği için gelip bize ihbar ettiler.

Bu uzun zamandır olan bir şey, yeni bir şey değil. Oradaki tarlara aşırı zararı görünce bize gelip domuzun vurulmasını istediler. Biz de gittik, hayvanı takip ettik. Köpeklerimizi saldık. Bu kadar aşırı büyük olduğunu biz de bilmiyorduk. İlk kez denk geldim. Biz de gördüğümüz zaman arkadaşlarla birlikte şaşırdık. Rekor diyorum, başka bir şey demiyorum” ifadelerini kullandı.

Avcılar, avladıkları 300 kiloluk domuzu 4×4 Jeep ile zor çektiklerini belirttiler. NEVZAT KAPTAN

Kaynak yarin11

Previous post İstanbul Prohunt, Online ziyaretçi kayıtları açıldı!
Next post Silah üreticileri ihracat hedefini 12’den vurdu