Çiftçileri teşvik etmek adına iki kavuna 208 bin lira

Japonya’da yapılan açık artırmada, 2 kavun bir bebek maması üreticisine 2.7 milyon yene (208 bin lira) satıldı. Açık artırmada satılan özel üretim kavunlara şimdiye kadar verilen en yüksek teklif, 2009’da 5 milyon yen olarak kaydedildi.

.İki kavuna 208 bin lira

Japonya’nın Hokkaido eyaletinde yetişen ve lezzeti nedeniyle ülke genelinde yüksek fiyatlara satılan Yubari kavunları için her yıl düzenlenen geleneksel müzayedelerden ilki bugün Sapporo’da gerçekleştirildi.

Yubari şehrindeki çiftçiler tarafından yetiştirilen kavunlar en yüksek fiyata alıcı bulmak için kıyasıya yarıştı.

Yerel bir bebek maması üreticisi şirketi 2.7 milyon yenlik (208 bin lira) en yüksek teklifi vererek 2 adet kavunun sahibi olmaya hak kazanırken, şirket yönetiminden yapılan açıklamada çiftçileri teşvik etmek adına en yüksek teklifin verildiği belirtildi.

Yubari Tarım Kooperatifi, 102 yerel üretici tarafından yetiştirilen 2.16 milyar yen (166 milyon lira) değerindeki 3 bin 675 ton kavunun satışı gerçekleştirilmek üzere ülkenin farklı bölgelerine gönderileceğini açıkladı.

Özel üretim kavunlara şimdiye kadar verilen en yüksek teklif 2019’da 5 milyon yen (385 bin lira) olmuş, 2 adet kavun rekor fiyata alıcı bulmuştu.

Geçen yılki açık artırmada verilen en yüksek teklif ise Covid-19 salgınının ekonomik etkisi nedeniyle 120 bin yende (9 bin lira) kalmıştı. (İHA) kaynak sözcü

Previous post Avrupa Şampiyonasında,10 M Havalı Tabanca Genç Bayanlar Takım sporcularımız Gümüş madalyanın sahibi oldu.
Next post Bakanlık’tan 45 yaban keçisinin avlanmasına onay