Avlanma faaliyetleri ve yaban hayatının sürdürülebilirliği görüşüldü

Sinop’un Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı liderliğinde toplanan Gerze 2024-2025 Yılı İlçe Av Komisyonu, avlanma faaliyetleri ve yaban hayatının sürdürülebilir yönetimi konularında önemli kararlar aldı.

Toplantıda, avlanma zamanları, avcı başına günlük avlanma limitleri, yasak edilen av hayvanları türleri ve ava kapatılacak alanlar gibi konular ele alındı. Yaban hayvanlarının doğal yaşam alanlarının korunması ve geliştirilmesi, avcılığın ekonomik açıdan faydalı hale getirilmesi, ilgili kamu ve özel kurumlarla iş birliği sağlanması gibi konular da toplantının odak noktaları arasında yer aldı.

Toplantı sonunda alınan kararlar, 2024-2025 Av Yılı İl Av Komisyonu’na sunulmak üzere belirlendi. Bu kararlar, bölgedeki av hayvanı popülasyonlarının kontrol altında tutulması ve avlanma faaliyetlerinin sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi amacını taşıdığı belirtildi.

Toplantı, Gerze Kaymakamlığı toplantı salonunda ilgili kurum temsilcilerin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya; DMKP Sinop Şefi Hicran Bayraktar Nalbantoğlu, Gerze Orman İşletme Müdür V. Sefer Akan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özbay Akkaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Ekim, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Karaman, İlçe Jandarma Komutanı Sadi Özkan ve Gerze Avcılar Kulübü Başkanı Ajnan Küçük katıldı.

Kaynak iha

Previous post Nesli tükenmekte olan ‘ormanın hayaleti’ vaşak Trabzon’da vatandaşın kamerasına yansıdı!
Next post Hayvanlarını otlatmaya gittiği dağlık alanda domuz saldırısında can verdi