Aç kalan yaban domuzu sürüsü ilçe merkezine indi

Van’ın Erciş ilçesinde aç kalan yaban domuzu sürüsü, ilçe merkezindeki kenar mahalleye inerek, yiyecek aradı. O anlar ise bir esnafın cep telefon kamerasına yansıdı.

VAN’ın Erciş ilçesinde aç kalan yaban domuzu sürüsü, ilçe merkezindeki kenar mahalleye inerek, yiyecek aradı. O anlar ise bir esnafın cep telefon kamerasına yansıdı.

Erciş’te aç kalan 15 yaban domuzu sürüsü ilçe merkezine inmeye başladı. İlçeye bağlı Örene Mahallesi’nde, dün öğle saatlerinde görüntülenen yaban domuzuları bir süre çöp konteynerlerinde yiyecek aradı. Yiyecek arayan domuzlar ile karşılaşan esnaf Sıracetttin Canpolat, o anları cep telefon kamerasına kaydetti. Sürü, bir süre sonra gözlerden kayboldu.

İlçede esnaflık yapan Sıracettin Canbolat(48), Dün dükkanımızın önünde otururken, sürüsünün yolun karşısına geçtiğini ve çöp konteynırında yiyecek aradığını gördüm, Hemen cep telefonumu alıp kameraya çektim. Kaç gündür yoğun kar yağışı var. Sanırım aç kaldıkları için merkeze indiler. Sürünün görüntülerini sosyal medya hesaplarımdan da paylaştım.dedi.(DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kaynak Haberlercom

Previous post Hayvanlarını otlatmaya gittiği dağlık alanda domuz saldırısında can verdi
Next post Van Gölü’nde flamingolar göç etmedi: Nedeni iklim değişikliği