2,5 metrelik yılan ağaçta görüntülendi

Elazığ’ın Ağın ilçesinde alıç ağacındaki yılan bölgede hayvan otlatan besici tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Beyelması köyü mevkisinde koyun otlatan besici Gökhan Elitaş, yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki bir yılanın alıç ağacında olduğunu gördü. 

Elitaş, kuş avlamak için ağaçta ilerlediğini düşündüğü yılanı cep telefonu kamerasıyla kaydetti. 

Besici Elitaş, AA muhabirine, Bahadırlar köyünde yaşadığını, koyunlarını otlatmak için zaman zaman Beyelması köyünde derenin bulunduğu alana gittiğini söyledi. 

https://geo.dailymotion.com/player/x4sod.html?video=x8z5nu0&player=x4sp6&autoplay=false&autoskip_after=30&sort=recent&customConfig=undefined

Hayvan otlatırken birkaç koyunun korkuyla kaçıştığını fark ettiğini anlatan Elitaş, “Çevrede yabancı bir hayvan olduğunu anladım. Sağa sola baktığımda alıç ağacının tepesinde büyük bir canlı olduğunu gördüm. O anda ben de tedirgin oldum. Uzaktan cep telefonu ile görüntüledim. Daha sonra hayvanlarımla bölgeden uzaklaştım” dedi. 

Elitaş, hayvanlarını otlatmak için sürekli gittiği bölgede daha önce de gördüğünü ancak bu boyuttaki bir ilk kez karşılaştığını belirtti. kaynak Sözcü

Previous post 40 yıldır bilinen Mezopotamya akrebi, yeni bir tür olduğu keşfedildi
Next post Malatya’da yaban keçisi avına 613 bin 980 lira ceza