Yavru ayılara 1.doğum günü sürprizi

Read Time:1 Minute, 29 Second

Bursa’nın Karacabey ilçesindeki Ovakorusu Celal Acar Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde birinci yaşına giren 5 ayının doğum günü kutlandı.

Temsili doğum günü kutlamasında, balık, reçel, sebze, meyve ve besin değerleri yüksek çeşitli ürünlerle hazırlanan pasta görünümlü yiyecekler, özel olarak ayılara verildi.

“Ayılara Özgürlük Projesi” kapsamında, gelir elde etmek için sokaklarda oynatılan ayıların toplanarak özgürlüklerine kavuşturulmaları amacıyla 1996 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak açılan 10 hektar alandaki merkezde, yurdun dört bir tarafından getirilen ve tekrar doğada yaşaması mümkün olmayan 75 boz ayı bulunuyor.

Giresun ve Bursa’da anneleri tarafından terk edildiği düşünülen ve doğada yaşamayacağı için koruma altına alınan 5 yavru ayı birinci yaşını doldurdu.

Büyüme süreçleri titizlikle yürütülen “Hurşit”, “Ziver”, “Şekerpare”, “Cesur” ve “Mayıs” adları verilen ayılar için Ovakorusu personeli tarafından etkinlik hazırlandı.

Temsili doğum günü kutlamasında, balık, reçel, sebze, meyve ve besin değerleri yüksek çeşitli ürünlerle hazırlanan pasta görünümlü yiyecekler, özel olarak ayılara verildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürü Ali Bozkurt, gazetecilere, güçten düşmüş, hastalıklı veya annesini kaybetmiş yavru ayıların Ovakorusu’na getirildiğini söyledi.

Ayıların ömürlerinin sonuna kadar yaşamlarını sürdürmeleri için çalışma yaptıklarını belirten Bozkurt, şöyle konuştu:

“Burası Türkiye’de tek olan bir ayı barınağımızdır. Bundan dolayı geçen sene gelen yavru ayılarımızın doğum gününü kutlamak için bir program yaptık. Meyveli, balıklı ve ballı reçelli ekmek karışımı güzel pastalar yaptık. Ayılarımız afiyetle yedi. Doğada artık yaşamlarını sürdüremeyecek şekilde buradaki ayılarımız. Bu yüzden burada yaşamlarını sürdürmek zorunda kalıyorlar.”

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 9
Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 10
Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 11

Buradaki ayılarımız doğadaki yaşamlarını sürdüremeyecek duruma geldikleri için burada kalıyorlar. Barınağımız Türkiye’de tek bugünde yavru ayılarımız için bir doğum günü sürprizi yaptık. 3 tane pasta hazırladık yavru ayılarımız için. Arkadaşlarımız pastaları yavru ayılara servis etti. Artık onlarda afiyetle yiyecekler” dedi.

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 12

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 13

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 14

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 15

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 16

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 17

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 18

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 19

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 20

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 21

Yavru ayılara doğum günü sürprizi - 22

Kaynak Ntv

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Previous post 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Next post Avrupa’nın panzehri Türkiye’den