Türk silahları Almanya fuarının gözdesi oldu

Read Time:1 Minute, 59 Second

CANiK, Almanya’da sektörün önde gelen temsilcileri ve ziyaretçilere inovatif ürünlerini ve eğitim faaliyetlerini 30 kişilik profesyonel ekibi ile tanıttı. Nürnberg kentinde düzenlenen Enforce Tac ve IWA fuarları ile CANiK, Türkiye’nin ihracatına katkı sunacak yeni iş birlikleri için de ön anlaşmalar gerçekleştirdi. Global marka gücünü sürdürmeye devam eden CANiK, Almanya’daki fuarlarda başarısını bir kez daha tescilledi.

Türk silahları Almanya fuarının gözdesi oldu

Dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, yurt dışı turuna Las Vegas’taki SHOT Show ve Abu Dabi’deki IDEX’in ardından Almanya’da katıldığı iki fuarı daha ekledi. 28 Şubat-1 Mart tarihlerinde Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen Enforce Tac Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, dünya çapında ses getiren ürünlerini sergiledi.

Kolluk kuvvetleri ve silahlı kuvvetlere yönelik gerçekleşen fuarda, CANiK’in standı büyük ilgi gördü. Fuarda CANiK’in 12,7 mm çapındaki M2 serisinde yer alan hızlı değiştirilebilir namlulu (Quick-Change Barrel/QCB) sürümü ve daha yüksek atım hızına sahip versiyonu CANiK M2F tanıtıldı.

Türk silahları Almanya fuarının gözdesi oldu

Yine aynı fuar kapsamında CANiK’in 2022 yılında satın alarak ekosistemine dahil ettiği köklü İngiliz şirketi AEI System’in 30×113 mm orta kalibre topu olan VENOM LR’nin tanıtımı yapıldı. Ayrıca katılımcılar, CANiK’in orta kalibre top ve entegrasyon alanında gerçekleştirdiği yatırımların bir parçası olan UNIROBOTICS’in farklı konseptlere yönelik uzaktan kumandalı silah kulesi ve entegrasyon çözümlerine de büyük ilgi gösterdiler.

Türk silahları Almanya fuarının gözdesi oldu

CANiK hemen ardından da 2-5 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve yoğun bir katılımın gözlendiği Avrupa’nın en büyük atıcılık, avcılık ve outdoor fuarı olan IWA OutdoorClassics 2023’te yerini aldı. Fuarda en yeni tabanca modelleri, ödüllü tabancalar, optikler, aksesuar ve evrensel aksesuar markası olan MECANIK aksesuarları, eğitim faaliyetlerini yürüttüğü Canik Academy katılımcılara tanıtıldı.

İki fuarda da beklentileri aşan bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten CANiK Genel Müdürü C. Utku Aral şunları söyledi:
“Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleşen iki önemli fuarda yer aldığımız için çok mutluyuz. Bugün tüm dünya, Türkiye’nin savunma sanayinde ne kadar geliştiğine ve nasıl bir hızla gelişmeye devam ettiğine şahitlik ediyor. Bizler bu başarının bir parçası olmaktan onur duyuyoruz. Türk savunma sanayi ve CANiK olarak, kendi teknolojimizi ve konseptlerimizi tüm dünyaya bu önemli fuarlar sayesinde birinci ağızdan aktarabiliyoruz. Bugün, Amerika ve diğer kıtalarda olduğu gibi CANiK’in Avrupa’da da sektöre yön veren saygın bir noktaya geldiğini görmek bizlere ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi ispat ediyor. Bizi ziyaret eden binlerce ziyaretçi ve değerli fuar katılımcılarına şükranlarımı sunuyorum.” Kaynak Gazetevatan

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Previous post Kano yapan öğretmenlere yaban ördeği eşlik etti
Next post 10 yıldır takip ediliyordu! Leylek Jonas İstanbul’da