Nesli tükenmek üzere olan alaca sansar köpekle kavga ederken görüntülendi

Read Time:42 Second

Kozaklı ilçesine bağlı Akpınar köyünde çobanlık yapan Bülent Çelik köyünde koyun otlatırken ilk defa karşılaştığı alaca sansarın koyun köpekleri ile kavgasını cep telefonuyla saniye saniye kaydetti.

Türkiye’de her yıl yaz dönemlerinde ortaya çıkan ve nesli tükenmekte olan hayvanlar kategorisinde bulunan alaca sansar, Nevşehir’de köpekle kavga ederken görüntülendi.

Kozaklı ilçesine bağlı Akpınar köyünde çobanlık yapan Bülent Çelik köyünde koyun otlatırken ilk defa karşılaştığı sansarın koyun köpekleri ile kavgasını cep telefonuyla saniye saniye kaydetti.

Çoban Bülent Çelik, “Bugün ömrümde ilk defa hayvanları otlatırken değişik bir hayvan türüyle karşılaştım. Köpeklerin havlama sesini duyup yanlarına gittiğimde alaca sansarı gördüm. Bölgede nadir rastlanılan bu hayvanı ömrümde ilk defa gördüm. Karşılaştığım bu anları video çekerek köylülere sordum ama bilen çıkmadı. Yaşadığım olay karşısında hayretler içerisinde kaldım” dedi. Kaynak Haber Global


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Previous post Kafası tenekeye sıkışan minik yavru ayı kurtarıldı
Next post Giresun’un buzul gölleri doğaseverlerin yeni rotası olduç. Doğa tutkunları için yaklaşık 5 yıldır belirli zamanlarda yürüyüş düzenleniyor.