IDEF’23, 25-28 Temmuz 2023’de düzenlenecek

Read Time:2 Minute, 22 Second

IDEF’23 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek

IDEF’23, 25-28 Temmuz 2023’de düzenlenecek

IDEF’23 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı katkılarıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde icra edilecek.

Türkiye’de savunma sanayiinin en büyük buluşması IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı yurt içinden ve yurt dışından gelen yoğun talepler doğrultusunda mevcut sergi salonlarına bir yenisini daha ekleyerek 2023 yılında rekor sayıda ziyaretçi ve katılımcıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Savunma sanayii devlerini tek çatı altında buluşturan IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı 2021 yılında 53 ülkeden 1.238 katılımcı firma ve 94 ülkeden 68.795 profesyonel ziyaretçi ağırladı. Katılımcı ve ziyaretçilerin yanı sıra 81 ülke 2 uluslararası kuruluştan 163 heyetin ağırlandığı fuarda 94 imza töreni ile ulusal ve uluslararası sözleşmelere imza atılan fuar, 2023 yılında da her coğrafyadan katılımcı ve profesyonel ziyaretçiyi buluşturmaya hazırlanıyor.

2021 yılı IDEF fuarına yönelik gerçekleştirilen ziyaretçi ve katılımcı memnuniyet araştırmasına göre; ziyaretçilerin %90’ı fuarı iş çevrelerine tavsiye ediyor, %99’u fuardan memnun olduğunu belirtiyor, %98’i ziyaret amaçlarına fuar sayesinde ulaşıyor ve %98’i 2023 yılı fuarı ziyaret etmeyi planlıyor.

Katılımcılarımızdan aldığımız geri dönüşlere göre ise katılımcıların; %82’si fuarı iş çevrelerine tavsiye ediyor, %88’i fuardan memnun ayrılıyor, %90’ı hedef kitlesine bu fuarla ulaşıyor, %95’i IDEF’23 fuarına katılmayı planlıyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir IDEF mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bu yıl 16.’sini düzenleyeceğimiz IDEF, dünyanın en prestijli savunma sanayi fuarları arasında yer almaktadır. Dünyanın tüm coğrafyalarından üst düzey devlet ve özel sektör yetkilileri katılım sağlamaktadır.

Savunma sanayimiz bugün ana yüklenicileri, alt yüklenicileri, KOBİ’leri, araştırma kuruluşları ve üniversiteleri ile bir bütün olarak ülkemizin en önemli sektörlerinden biri haline gelmiştir. Bugün, Türk savunma sanayi firmaları tarafından üretilen kara-hava-deniz araçları, komuta kontrol sistemleri, elektronik harp sistemleri, atış kontrol sistemleri, haberleşme sistemleri, gözetleme sistemleri ve belirli güdümlü silâhlar millî imkânlarla tasarlanmakta, silahlı kuvvetlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Türk savunma sanayiinin son yıllarda göstermiş olduğu atılım, birçok alanda firmalarımızın platform, sistem ve yeteneklerinin yurtdışı pazarlarda talep edilir hale gelmesini sağlamıştır. Bu talebi sürekli kılmak adına Fuarı’nda yapacağımız uluslararası işbirliği faaliyetleri de oldukça faydalı olacaktır.”

Dünyanın dört bir yanından katılımcı ve profesyonel ziyaretçiler büyük bir heyecanla Savunma Sanayii Fuarı’nı bekliyor. 2023 yılı için sözleşmesini imzalayan firmaları görmek için katılımcı listesine www.idef.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sadece sektör profesyonellerinin ziyaretine açık olan IDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nı ziyaret etmek için ön başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Kaynak defenceturk

Hakan Torlak

Hakan Torlak

Makine Mühendisliği öğrencisi. Savunma sanayii araştırmacısı.

hakan.torlak69@hotmail.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Previous post Almanya’da 30 saatlik aslan alarmı sona erdi: Görülen yaban domuzu olabilir
Next post Martı popülasyonu anormal seviyelere ulaştı: Ötücü kuşların sayısını azalttılar