Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi ziyaretim…

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’yle bir kez daha gurur duyduk…

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı sevgili Naci Tanık ‘a canı gönülden teşekkür ediyorum.

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’ne yapmış olduğum ziyaret esnasında Anadolu sıcaklığıyla karşılayan, en iyi şekilde ağırlayan, fabrikadaki tüm departmanlarındaki fabrika nizamiyesinden girişten itibaren, ziyaretimizin sununa kadar, bize büyük ilgi ve sevgi gösteren güler yüzlü personeline dostlarıma ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyorum.

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi‘yle bir kez daha gurur duyduk…

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı sevgili Naci Tanık ‘a canı gönülden teşekkür ediyorum.


HUĞLU
HAKKINDA

I. Dünya savaşında başlayan hikayemiz bugün okyanusları aşarak Huğlu’nun gerçek bir marka olmasını sağlamıştır. Tüm dünyada ustalıkla birlikte anılan markamız bugün yüzbinlerce kişi tarafından güven ve bağlılıkla kullanılmaktadır. Ustalık bizler için basit bir beceri ifadesi değildir, bu sözün ardında 100 yılı aşan bilgi beceri gelişim ve tecrübe yatmaktadır

BİR TÜFEĞİ
HUĞLU YAPAN
NEDİR?

Tabii ki geleneklerimiz. Biz yeniliklere ve gelişime açığız, ustalıktan gelen tecrübeye ise her zaman saygı duyarız. Kazasız atış vizyonumuz önceliğimizin güvenlik olmasını sağlar, güvenlik büyük bir sözdür.

Sözümü tutmak için de birinci sınıf çelikten üretilen her bir tüfeğimizi güvenlik testlerinden geçiriyoruz.

Büyük hedeflerimiz var, ancak bunlara ulaşmanın küçük ayrıntılarda gizli olduğunun farkındayız.

HİKAYEMİZ NASIL BAŞLADI?

I. Dünya Savaşı sırasında Mustafa isimli bir büyüğümüzün askere alınmasından sonra ordudaki görevi itibariyle silahlarla tanışması, av tüfeği sanatımızın doğmasına öncü olmuştur. Huğlu insanının sanata ve sanayiye ve gelişime yatkın olması, bu büyüğümüzün silah tamirciliğini yaygınlaştırmasına, eski dolma tüfek ve silahların onarımını yaparak zaman içerisinde de imalatına başlamasına sebep olmuştur. Bölgenin coğrafi konumu sebebiyle zamanla bütün kasaba halkının tüfek imalatına olan ilgisi artmıştır. Bu artış kurumsal bir çatı altında toplanmayı kaçınılmaz hale getirmiştir.

1962 yılına kadar bireysel imalatçılık devam etmiş ve 13 Ekim 1962 yılında 165 üyesi ile kurumsal bir kimliğe bürünmüş ve bugün itabariyle dünyada bilinen ilk 10 üretici firma arasına giren, kalitesiyle ünlü HUĞLU AV TÜFEKLERİ KOOPERATİFİ kurulmuştur. Kendine güvenen sanatkar insanlar, yükseklerin ve gücün simgesi olan çift başlı kartalı kendilerine sembol şeçmişlerdir. Kooperatifin kurulmasından sonra daha düzenli ve sistematik bir yapı olmuştur. Bu oluşum ürün yelpazesini genişletmekte, kalitenin daha yüksek seviyelere taşınmasında büyük rol oynamıştır. Tek kırma tüfek imalatı ile başlayan bu serüven, 1962 yılından sonra çifte, seksenli yıllara doğru süperpoze, doksanlı yılların başlarında da yarı otomatik ve pompalı tüfek imalatıyla devam etmiş olup edindiği bilgi ve tecrübesi ile kullanıcının isteği doğrultusunda zengin opsiyonlarıyla sektöründe en geniş ürün yelpazesine sahip bir konuma gelmiştir.

Biliyoruz ki stabil emniyetli bir tüfek avcının doğadaki en yakın dostudur. Tüm tüfeklerimizi üretirken birinci önceliğimiz minimum güç kaybı ile benzersiz bir atış deneyimi yaşatmaktır.

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi

Previous post Trafik kazası sonrası 5 milyon arıyı yakalama mücadelesi
Next post HUSAN ARMS, Beyşehir’de ziyaretlerimin yeni adresi