Filler eğlence amacıyla kullanılamayacak

Read Time:44 Second

Bangladeş Yüksek Mahkemesi, fillerin ticari ve eğlence amaçlı kullanılmasına yönelik ruhsatları askıya alma kararı verdi

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Yüksek Mahkeme, bir sivil toplum kuruluşunun istismarın durdurulmasına dair dilekçesine yanıt olarak, fillerin özel mülkiyet kapsamında kullanılmasına ilişkin aldığı kararı duyurdu.

TİCARİ VE SİYASİ ETKİNLİKLERDE KULLANILMASININ YASAKLANMASI TALEP EDİLMİŞTİ

Fotoğraf: AP

Kararda, yaşam alanlarından koparılan sirk gösterileri ve geçit törenleri gibi etkinliklerde eğlence ve ticari amaçlı kullanılmasını yetkilendiren ruhsatların verilmesi ile mevcut ruhsatların yenilenmesinin askıya alındığı bildirildi.

Ülkedeki hayvan hakları grubu “People for Animal Welfare Foundation (PAW)” tarafından 18 Şubat’ta mahkemeye sunulan dilekçede, ticari ve siyasi etkinliklerde kullanılmasının yasaklanması talep edilmişti.

Dilekçede, yavru annelerinden zorla koparılıp acı çektirilerek sirk gösterilerinde kullanılmak üzere eğitildiği vurgulanmış, Orman Bakanlığının fillerin sirk gibi yerlerde kullanılmasına yönelik ruhsat verme yetkisine karşı çıkılmıştı. Kaynak Haber Türk

*Haberin görseli AP tarafından servis edilmiştir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Previous post Aç kalınca şehre inen ayılar çöp konteynerinden yiyecek aradı
Next post Yivli Av Tüfeği Bulundurma / Taşıma Ruhsatı