Çok yakında gökyüzünde uçan ölü kuşlar görmeye hazırlanın

Bilim insanları, ölü kuşlardan zombi dronlar’a dönüştürmenin yolunu bulmuş olabilir.

Gökyüzünde uçan ölü kuşlar görmeye hazırlanın

Yakında gökyüzünde uçan ölü kuşlar görebiliriz. Yeni bir araştırmaya göre, bilim insanları ölü kuşları alıp dronlara dönüştürmeyi başardı.

New Scientist dergisinde yayınlanan yeni bir makaleye göre, ölü kuşlara dron yerleştirmeye dayanan bir proje, gelecekte vahşi yaşamı gözetleme yöntemimizi geliştirmemize yardımcı olabilir.

Elbette bu ölü kuş dronları sadece vahşi yaşamı izlemek için kullanılmayacak. Bunun yerine, özellikle mühendisler kanat çırpan dronlar yapabilirse, muhtemelen askeri alanlarda da kullanılması mümkün görünüyor.

Buradaki genel fikir, insanlara yaban hayatı daha iyi gözetim sağlamaya odaklanmış gibi görünüyor. Doğaya uyum sağlayan ölü kuş dronlarıyla bunu yapmak mümkün, ancak bunun askeri amaçlarla nasıl kullanılabileceğine dair çıkarımlar elbette bazıları için endişe verici.

Yukarıdaki videoda da görülebilen dronlar aslında çok gerçekçi görünüyor. Bunun nedeni de araştırmacıların bu işi yapabilmek için tahnit edilmiş sülün ve güvercinlerin vücutlarını bir araya getirmiş olmaları. Elbette, iniş yeteneği de dahil olmak üzere daha gelişmiş bir hareket yelpazesi uygulamak için daha fazla geliştirmeye ihtiyaç var.

Bu ölü kuş dronları, araştırmacıların ölü hayvanları bir şekilde hayata döndürdüğünü gördüğümüz ilk sefer de değil. Daha önce araştırmacılar garip ve ürkütücü bir deneyle ölü örümcekleri minik robotlara dönüştürmüşlerdi. Kaynak chip

About Post Author

Previous post Kars, Erzincan, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Erzurum’da ortaya çıkıyor! Kendi türünü bile afiyetle yiyor
Next post Av tüfeği sahiplerine 1 Mart uyarısı