Alevlerden kaçan karaca böyle görüntülendi..

Çanakkale’deki yangın en çok onları etkiledi… Alevlerden kaçan karaca böyle görüntülendi

Karacayı görüntülediği anları anlatan Kuş Gözlemcisi, Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Cenk Polat, “Çanakkale’de 3 gün sonra kontrol altına alınan orman yangınında 4 bin 80 hektar alan zarar gördü. Bu yangın bölgedeki yaban hayvanları üzerinde de çok büyük etkisi oldu.

Çanakkale’de 5 yıldır profesyonel olarak kuş gözlemi ve yaban hayatı gözlemleri yapan Cenk Polat, Çanakkale’de 22 Ağustos Salı günü öğle saatlerinde başlayan ve bugün kontrol altına alınan yangını bölgesine gitti.

Kuş Gözlemcisi, Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Cenk Polat, yangının 2’nci günü öğle saatlerinde Yağcılar köyü yakınında rüzgarında etkisiyle büyüyen alevlerin olduğu noktada alevlerin içinden canını kurtarmak için kaçan karacayı saniye saniye görüntüledi.

Görüntülediği anları anlatan Kuş Gözlemcisi, Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Cenk Polat, “Çanakkale’de 3 gün sonra kontrol altına alınan orman yangınında 4 bin 80 hektar alan zarar gördü. Bu yangın bölgedeki yaban hayvanları üzerinde de çok büyük etkisi oldu.

Kaçışan karacalar, yaban hayvanları, tilkiler yangın sırasında görmüş olduk. Yangının 2’nci günü Yağcılar köyü yakınlarında alevlerin arasında çıkan Karacanın kaydettim. Yangın bölgesine hem ekiplere yardım hem de yaban hayvanlarının kurtarılmasına yardımcı olmak için gittim. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum.

En azından bu sezon için Çanakkale’de avın yasaklanması, hayvanların da geleceği için çok önemli diye düşünüyorum. Çünkü parçalanmış olan habitatlarında hepsi yeni yerler arıyorlar. Çünkü evleri, yaşam alanları yandı. Şu anda onlar da panik halinde, o yüzden avcılığın yapılmasının vahşice olacağını düşünüyorum” dedi. Kaynak iha

About Post Author

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post AYHAK – Avcılık ve Av Yaban Hayatını Koruma Konfederasyonu 2. Toplantı Tutanaklarını Yayınladı.