Game Fair / TURKEY 4.Avdoğa Festivali

4.Game Fair Avdoğa Festivali
Avrupa ülkelerinin farklı şehirlerinde her yıl avcılık festivalleri düzenleniyor. Özellikle avcılık kültürünün yoğun olarak yaşandığı İngiltere, Fransa ve İspanya’da avcılar ve avcılık sektörü avcılık festivalleri geleneksel hale getirmişler. Sektörle avcıları buluşturup kaynaşmaları için yıllardan beri düzenliyorlar. Bu festivallere yurt dışında yaşayan Avdoğa Dergisi okurlarımız katılıp bize her yıl düzenli olarak gözlemlerini bizlerle paylaştılar. Ayrıca Türk av sektörü temsilcilerinin de bu festivallere gittiklerini de biliyoruz. Sohbetlerimizde ülkemizde de böyle ulusal anlamda bir festivalin yapılmasını arzu ettiklerini hep söylediler. Bizde Avdoğa Dergisi olarak 2008 yılında düşlediğimiz festivalin küçük bir örneğini Düzce’de gerçekleştirdik. Daha sonraki yıllarda ise avcı bayramları, atış yarışmaları, köpek müsabakaları düzenledik. Ülke çapında bu tür organizasyonlara hep dahil olduk ve desteklerimizi esirgemedik.

Ulusal “AVDOĞA FESTİVALİ” hayalimizi gerçekleştirmek için kollarımızı sıvadık. Sektörün ileri gelen firmalarına ve avcı sivil toplum kuruluşlarının da görüş ve önerileri doğrultusunda tarihi, yeri ve festivalin içeriğini belirledik. Sektörün ve avcılarımızın yoğun isteğiyle ve desteğiyle 29-30 Haziran 1 Temmuz 2018 tarihleri arasına 3 gün sürecek festivali Polatlı Belediyesi’nin atış alanı olarak tahsis ettiği alanda yapacağız.

4×4 metre ölçülerinde (16m2) 120 çadırın kurulacağı festivalde bir çok yarışmalar olacağı gibi bir çok da sosyal etkinlikler planladık.

Yarışmalar ve etkinliklerden bazıları şunlar; Avcı Trap Atışı, Koşar Domuz Atış Yarışması, Tek Kurşun Atış Yarışması, Havalı Tabanca Atışları, Havalı Tüfek Atışları, Tabanca Atış Yarışması, Yivli Atış Yarışması, Levyeli Av Tüfeği Atışı, Geleceğin Avcıları Atış Yarışması (12-16 yaş grubu), Sapan Yarışması, Çocuklara Panayır Havalı Tüfek Atışı, Hedefe Ok Atışı, 3D Ok Atışı, Köpek Müsabakası, Off-Road Yarışması, Ördek Düdüğü Yarışması, Paintball Yarışması, çocuklarımıza Doğa Okulu açılacak, Festival Fotoğraf Yarışması, Avcılık Oskarları Ödül Töreni, avcılığın, av sektörünün ve yaban hayatının gelişmesi ve yaşatılması için özveri ile çalışan, sürdürülebilir bir avcılık için emek harcayanları teşvik ve takdir etmek amacıyla AVCILIK OSKARLARI ÖDÜLLERİ verilecektir. 2002 yılında başlattığımız geleneksel olarak dört yıldır devam eden Avdoğa Dergisi Avcılık Oskarları ödülleri Avdoğa festivalinde 14 dalda verilecektir;

1- Yılın Avcısı

2- Yılın Yazarı

3- Yılın Bilimadamı

4- Yılın Atıcısı

5- Yılın Av Turizmcisi

6- Yılın Avcı Kulübü

7- Yılın Bürokratı

8- Yılın Sektör Temsilcisi

9- Yılın Olta Balıkçısı

10- Yılın TV Programı

11- Yılın Gazetecisi

12- Yılın Av Köpeği Yetiştiricisi

13- Yılın Av Bayisi

14- Yılın Özel Ödülü

Festival alanında “İkinci El Pazarı” kurulacaktır. Yine çadır stantlarda avcılar, avcılıkla ilgili malzemeleri, bıçak, tüfek gibi ürünleri tek elden satma imkanına kavuşacaklardır. Burada klasik tüfeklerden tutun, koleksiyon olabilecek tüm ürünlerin yanı sıra elinden çıkartmak istediği avcılıkla ilgili bir malzemeyi veya tüfeği getiren alıcılarla satıcıları buluşturacağız.

Konserler, Palavra Yarışması, Panayır Alanında yöresel yemekler için stantlar kurulacak, Treeking, Zanaatkarlar Sokağı kurulup ustalar davet edilecektir. Açık havada yapılacak olan festivalin en önemli etkinliklerinden biri de avcı panayırı olacaktır. Festival alanına kuracağımız çadır stantlarda (tente) avcılıkla ilgili el sanatları sergisi açılacaktır. Bu stantlarda zanaatkarlar yaptıkları sanat eserlerini sergileyeceklerdir. Bir stantta gravür işlemeciliğinin örneklerini görürken, bir yandan da onu işleyen ustayı gravürü yaparken izleyeceksiniz. Burada; deri işçiliğin, ağaç işçiliğinin en iyi örneklerini göreceksiniz. Dipçik ve kundak ustaları da yer alacaktır. El sanatlarının yanı sıra, ressamların yaptığı tablolar, heykeller, çiniler ve hediyelik eşyalarında bu panayırda kurulan stantlarda görme imkanı bulacaksınız.

Festivalimize sponsor olan avcılık ürünleri ve av tüfekleri üreten firmalarımıza özel sergi çadırları tahsis edilecek ve orada ürünlerini sergileyeceklerdir.

Tüm bu etkinliklerin yanı sıra sürpriz organizasyonlarımız, gösterilerimiz ve yarışmalarımız olacaktır. Tüm dallarda ilk üçe giren yarışmacılara çeşitli ödüller verilecektir.

ÇADIR KURMAK İÇİN YER TAHSİS EDİLECEK

Avdoğa festivaline gelen avcı dostlara çadır yeri ve araba park yeri tahsis edilecek, yeme içme tamamen kendilerine ait olacaktır.

MÜZİK ZİYAFETİ VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILACAK

Cumartesi akşamı müzik ziyafeti verilecektir. Havai fişek gösterisi yapılacaktır. Ayrıca sponsorlardan gelen hediyelerin çekilişi yapılacaktır.

AV KÖPEĞİ DERNEKLER VE ÜRETİCİLERİ İLE

EĞİTİCİLERİ DE AVCILAR BAYRAMINDA OLACAKLAR.

Avdoğa festivalinde, Türkiye’de son yıllarda gelişen çoğalan av köpekleri derneklerine çadır tahsis edilmiştir. İsteyen dernekler kendilerine ayrılan stant (çadır) tentede tanıtımlarını yapabilir, broşürlerini dağıtabilme imkanı sağlanacaktır.

İNTERNET GURUPLARI DA TEMSİL EDİLECEKLER

Ülkemizde yaygınlaşan internet gruplarına da ayrıca bir stant çadır (tente) tahsis edilecektir. Burada kendilerine ifade edeceklerdir.

Ayrıca festival alanında kurulacak atölyelerde.

– Dürbün sıfırlama teknikleri

– Yön bulma ve pusula bilgisi

– Arazi arabası sürüş teknikleri

– Atış teknikleri ile ilgili atölyeler kurulacaktır.

Bu atölyelerde avcılarımıza pratik kurslar verilecektir. Kurs sonunda katılım sertifikaları verilecektir.

4.Game Fair Avdoğa Festivali 29-30 Haziran 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Polatlı’da yapılacak olan ulusal 4.Game Fair
Avdoğa festivaline tüm avcı dostlarımız davetlidir.


Previous post Uluslararası İstanbul Prohunt Av,Silah ve Doğa Sporları Fuarı 10 – 13 Mayıs 2018 İstanbul Fuar Merkezin’de gerçekleşecek. Dostlarımızı Bekliyoruz…
Next post Avdoğa dergisi özel fuar gazetesi hediyemizdir. Uluslararası İstanbul Av Silah ve Doğa Sporları Fuarı, PROHUNT yarın kapılarını açıyor. avdoğa ve Oltacı Dergisi olarak tüm misafirlerimizi ve av-doğa severleri fuar alanında standımıza bekliyoruz..