Doğa kampı ve sporla yaza merhaba

Read Time:2 Minute, 6 Second

Sürprizlerle dolu macera parkı, heyecanlı survivor parkurları; futbol, voleybol, tenis ve daha pek çok aktivite… Arkadaşlık ve takım çalışması ile dopdolu tatilin adresi İBB Spor Okulları ve Doğa Kampları yaz boyunca çocuklarla dolup taşacak…

Dijital dünyada çocuklar ekran başından ayrılmıyor. Arkadaşlarıyla yüz yüze oyun oynama, kitap okuma, hatta ‘uyku’ için bile yeterli zamanı yok artık çocukların.

Kent genelinde 40’ın üzerinde tesisteki İBB Spor Okullarında uzman eğitmen kadrosuyla, 3-17 yaş arası çocuklara; 17 farklı branşta 2 aylık dönemlerde spor eğitimi veriliyor. Online satranç eğitimlerinin de yer aldığı etkinliklerle çocuklar, hem daha enerjik ve eğlenceli vakit geçiriyor hem de spor yeteneklerini keşfediyor.

ÇOCUKLAR SOSYALLEŞİYOR  

TÜİK 2021 verilerine göre pandeminin de etkisiyle çocuklar günde yaklaşık 3 saat internet kullanıyor ve bu zamanın çoğunu da sosyal medyada harcıyor. İBB, okulların tatil olduğu uzun yaz döneminde gerçekleştirdiği etkinlilerle çocukları doğaya ve spora yönlendiriyor. Bu yıl 20 Haziran’da başlayan yaz programı, 2 Eylül’de sona erecek. İBB Spor Okullarında 8 haftalık periyotlara ayrılan eğitimler; beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ve uzmanlar tarafından veriliyor. Beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ve uzmanların eğitim verdiği İBB Spor Okullarına kayıtlar 13 Haziran’da başladı. www.spor.istanbul web adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

EĞLENCELİ DOĞA KAMPI

İBB doğa kamplarında; çocukların yaş gruplarına uygun ‘günübirlik’ ve ‘1 gece 2 gün konaklamalı’ doğa eğitimleri ve spor aktiviteleri düzenleniyor. Temel kampçılık eğitimleriyle birlikte; atletizm, okçuluk, oryantring (haritada yön bulma), bisiklet sürüşü, tırmanma, macera parkı, survivor parkuru, drama atölyesi ve daha pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. Farklı ilçelerden gelen çocuklara, doğayla baş başa; sorumluluk duygusu, takım ruhu ve sportif bilinç kazandırılıyor. Pandemi kısıtlamaları kalksa da tedbirler çerçevesinde araçlarda ve alanda sosyal mesafe ve dezenfeksiyona özen gösteriliyor.

KAMP ÜCRETLİ Mİ?

Günübirlik kamp katılım ücreti 25 TL, konaklamalı kamp katılım ücreti ise 50 TL. Bu ücret, kampa katılan çocuklar için hazırlanan tişört, buff, katlanabilir su matarası, bez torba ve sertifika için alınıyor. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ara öğün ve akşam yemeğinden oluşan yemek menüsü çocukların sevdiği, besleyici yiyeceklerden oluşuyor. Özel gereksinimli çocuklar için katılım ücretsiz.

NASIL KAYIT YAPTIRABİLİRİZ?

Etkinliklere katılabilmek için önce Spor İstanbul üyeliğinin yapılması gerekiyor. “event.spor.istanbul” web adresinden kayıt işlemleri gerçekleştirilebilir.

AİLELER, “ONLINE” İZLEYEBİLİYOR

Ebeveynler, telefonlarına SMS’le gönderilen link ile kamp merkezi toplanma ve yemek alanındaki çocuklarını online izleme imkanı buluyor. Sürprizlerle dolu doğa kampı İstanbullu çocukları bekliyor…


Doğa kampları 600’ü özel gereksinimli 7 bin çocuk kapasiteliAtletizm, okçuluk, oryantiring, bisiklet sürüşü, tırmanma, macera parkı, survıvor parkuru etkinlikleri ile drama atölyesi çocukları bekliyor

KAMP YERLERİ:

Günübirlik Kamp: Nişantepe Orman Parkı-Çekmeköy 

Konaklamalı Kamp: Gerçek Macera Yeşil Vadi-Şile 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Previous post Ormanlık alanlara giriş yasaklandı
Next post SİSİAD SİLAH TAMİR, BAKIM, ONARIM VE İŞYERİ AÇMA KURSU DÜZENLİYOR