AVCILARDAN ‘PUL’ PROTESTOSU

Malatya Uçar avcılık atıcılık ihtisas spor kulübü başkan yardımcısı Hüseyin Avcı, “Biz avcılar olarak yasal haklarımız yerine gelene kadar ve avlanmamızı rahat bir şekilde yapana kadar kulüp olarak avcılardan pul almama kararını aldık.”

Avcıların Arguvan kırsalında yaşadığı olayları gündemine alan Malatya Uçar avcılık atıcılık ihtisas spor kulübü başkan yardımcısı Hüseyin Avcı, avcılar olarak protesto yapacaklarını duyurdular. Avcı açıklamasında şunları söyledi; “2018 yılında orman bakanı Bekir Pakdemirli’nin av turizminin ‘yılık geliri devlete 2 milyar dolar olarak belirtilmiştir’ bunun dörtte biri kadarı da ceza yazılmıştır. Bu gelirin kaybedilmesini hiç kimse istemez.

Bu konuda avcılar olarak Avlak alanlarımızda rahat avlanamıyoruz. Avcılar olarak sürekli köylü ile karşı karşıya geliyoruz. Bizler devlete bu anlamda vergilerimizi ödüyoruz. Buradan yetkililere çağrıda bulunuyoruz, biz avcılar olarak yasal haklarımız yerine gelene kadar ve avlanmamızı rahat bir şekilde yapana kadar kulüp olarak avcılardan pul almama kararını aldık. Yani bu yılki avlanma pulu uzu almayıp protesto ediyoruz” ifadelerinde bulundular.” Kaynak malatyahaber24

Previous post Kayseri’de ayılar kış uykusuna yatmayı unuttu 
Next post Avcılık Atıcılık Videoları