AVCI, AV SEKTÖRÜMÜZ VE SİLAH SANAYİMİZ İLE GELECEGE RASTGELE…

Read Time:4 Minute, 1 Second

Editörden; Sevgili Dostlar,

AV SEKTÖRÜMÜZ VE SİLAH SANAYİMİZ İLE GELECEGE RASTGELE
Sevgili Dostlar,
Av sektörümüzün, silah sanayimizin gelişmesinden kıvanç duyuyoruz.
Ürettiğimiz tüfekler, fişekler ve sektörel malzemeleri dünyanın bir ucundaki ülkelere ihraç ediyoruz. Bu vesile ile bir yandan döviz kazanıyoruz, bir yandan da Türkiye markasını güçlendiriyoruz. Üretilen ürünleri yüzlerce ülkeye göndererek ekonomimize ciddi katkı sağlıyoruz. Amerika’da düzenlenen dünyanın en büyük fuarı olan Shot Show’da, Almanya’da düzenlenen Avrupa’nın en büyük fuarı olan IWA’da Türk firmalarımızı görüyoruz. Bunların yanı sıra Dubai’de ve dünyanın neresinde olursa olsun mutlaka Türk silah sanayicimizin standını görmek bizleri şaşırtmıyor. Dişiyle tırnağıyla çalışarak iyi bir noktaya getirdiler. Gerçekten sektörümüzle gurur duyuyoruz.
Pandemi sebebiyle İki yıl zorunlu aradan sonra Türkiye’nin değil Uluslararası Av Fuarları Takviminde resmi olarak kabul gören fuar haline gelen 9. Uluslararası İstanbul Prohunt Av, Silah & Doğa Sporları Fuarı, Avrupa’nın en önemli 2. Fuarı konumunda olduğunu artık ispat etti. Türkiye Silah sektörünün uluslararası alandaki prestiji açısından da son derece önemli olan fuar uluslararası profesyonel ziyaretçileri içinde ticari anlamda getirdiği rahatlık ve imkanlarla buluşma noktası haline geldi. Efem fuarcılığa camia adına teşekkür ediyoruz.

DİJİTAL DERGİ LİNKİ https://www.yumpu.com/tr/document/read/66988634/avdoga-dergisi-haziran-2022

Değerli Dostum…

Sizleri  Avdoğa & Oltacı Dergisinin fahri temsilcisi olarak görüyoruz. Sizden ricamız var, dergiyi çevrenize tanıtmanızdır. Unutmayın, sadece bir veya iki abone yapmanız bizim için çok kıymetli. Bu katkınız ile geleceğe daha umutlu bakmamızı sağlayacaktır.

Abone olarak bize destek olduğunuz için teşekkür ederim.

Sayın Abonemiz,

Dergimizin size düzenli ve zamanında ulaştırılması için aboneliğinizi yenilmenizi, güncel bilgilerinizi doldurmanızı ve ödeme makbuzunu tarafımıza ulaştırmanızı bekliyoruz.

Dergicilikte Son Durum…

Kültür, sanat, tematik sektörel dergiler birer birer çekiliyorlar hayatımızdan.

Kurucumuz Rahmetli Kamil Üçbaş’ın dediği gibi “dergi yayıncılığı akıllı adamın yapacağı iş değildir”

Cumhuriyet tarihimizin belki de en derin buhranlarından birini yaşıyor olmamızın covid-19 pandemi dediğimiz büyük salgının ve küresel kaosun doğrudan etkisi vardır.

Ancak salgından dolayı gittikçe derinleşen ekonomik kriz öncesinde de yayıncılık zor durumdaydı. Bugün olduğu kadar belirgin değildi. Aşırı ölçüde artan kâğıt, mürekkep, baskı ve posta giderleri, bunaltmaya başladı yayıncıları. Bu artışlardan en çok etkilenenler ise sınırlı olanaklarla yaşam savaşı veren dergiler oldu. Dergicilik özveri ve tutku işidir. İnsanlarda dergicilik aşkı olmasa kimse katlanmaz bu çileye. Ama para kazanmak için yapılacak bir iş de değildir elbette! Özverinin de bir sınırı vardır. “Artık katlanabileceğimiz sınırın çok çok ötesine geçti giderlerimiz. Bu durum sürdürülemez!”

Avdoğa ve Oltacı Dergileri gibi tematik sektörel dergilerinin bir gereksinmeden dolayı yayınlanır. Sektör ile satıcı ve son kullanıcılar arasında bir zincir oluşmasını sağlamaktadır. Bu zamanla okurları ile bir gönül bağına dönüşmektedir. Dergilerin uzun yahut kısa ömürlü oluşları zamanın ruhu ve bu dergi ile yaşam tarzını benimsemesiyle yapılabilirdi.

Dergilerimizin kurucusu ve ustamız, yol göstericimiz rahmetli Kamil Üçbaş’ın otuz yıla yakın avcılık, atıcılık, yaban hayatı, amatör olta balıkçılığına katkıları ile kendi gibi bizlerin de yaşam tarzımıza hayat anlayışımıza dönüştürdüğümüz ve bir misyon edinen dergilerimizi, aynı ruh ile devam ettiriyoruz. Gönül veren kıymetli yazarlarımızla birlikte.

Önemsenmeyen detayların aslında ne kadar değerli olduğunu herkese hatırlattı. Kitap, dergi okumayı, Gezmeye, katılmaya üşenilen fuarların, festivallerin, etkinliklerin, firma ziyaretlerinin ne kadar keyifli olduğunu hatırlattı.

Bu süreçte çok büyük önemi uluslararası ve ulusal Fuarlar, festivaller, etkinlikler ertelenmek zorunda kaldı. Bizde zor şartlara rağmen yayınlarımızı ara ara çıkarmaya gayret gösterdik.

30 yıldır sektör temsilcilerimizin ve okurlarımızın katkıları ile sahiplendikleri dergilerimizi yayın hayatımızın hiçbir döneminde; darbeler, ekonomik krizlere rağmen ara vermeden devam ettirdik. Çünkü para kazanma aracı olarak görmediğimiz yayınlarımızı yine tüm siz gönül dostlarımızla birlikte devam ettireceğiz.

Yayın hayatına başladığımız ilk günden beri her yapılan yeniliklerden, ülkemize katkılarınızdan ve camia adına yapılan her güzel adımın yanında durarak ancak gurur duyarız.

Yıllardır misyon olarak yürüttüğümüz bu yolda “fuarı ve dergisi olmayan iş kolu sektör sayılmaz” anlayışının bir halkası olarak sektörün gözü, kulağı ve sesi olmaya devam edeceğiz.

Avdoğa Dergisi ve Oltacı Dergisi olarak Yurtiçinde ve yurtdışında sektörümüzü, satıcılarımızı, son kullanıcılarının 30 yıldır temsil ederek yanında olduğumuz gibi, pandemi ve ekonomik kriz döneminin olumsuzluklarını da hep birlikte sizlerle, yine sizlerin destek ve katkılarınız ile ülkemizin tek sektör yayınları olan avdoğa ve oltacı dergilerinize sahip çıkmanızı umuyor ve diliyoruz.

Saygılarımızla

Tevfik ÜÇBAŞ

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Previous post İstanbul Prohunt Uluslararası İstanbul Av Silah ve Doğa Sporları Fuarı Gerçekleştirildi…
Next post 2022 – 2023 Av Dönemi İl İl Avlak Haritaları