Ankara’da rekor azılı avı (Arsız Tim)

Ankara Kalecik ilçesinde Kızılırmak yataklarında, bölge çiftçisinin korkulu rüyası olan azılı domuz, sürek avı neticesinde avlandı.

Türkiye rekoru olarak iddia ettikleri 253 kg ağırlığındaki azılı domuzu, Adana Uzman Domuz Avcıları (Arsız Tim) grubu ve Kocaeli İlinden misafir avcılar  tarafınca düzenlenen sürek avı neticesinde avlamayı başardılar.

”Ankara Kalecik ilçesinde Kızılırmak yataklarında, bölge çiftçisinin korkulu rüyası olan domuz,  12.11.2023 tarihinde  Adana Uzman Domuz Avcıları (Arsız Tim) grubu ve Kocaeli İlinden misafir avcılar  tarafınca düzenlenen sürek avı neticesinde avlandı.

İsmet Karabulut başkanlığında, grubun uzman avcıları arazi şartlarında her ne kadar zorluk çekseler de, Kızılırmagın zorlu sahasında gerçekleştirdikleri bu av organizasyonunda Türkiye rekoru olarak iddia ettikleri 253 kg ağırlığındaki azılı domuzu avlamayı başardılar.

Grup üyelerinin ayrıca farklı bir sevinci vardı, bu sevinç ise  bölge çiftçilerinin arazilerinin güvenliğinin biraz daha sağlanmış olmasıydı…”

İlginiz için teşekkürler,

Adana Uzman Domuz Avcıları ( Arsız Tim) 

Avdoğa Dergisi Özel Haber

Previous post Yaban hayatı uzmanından uyarılar: Ayıyla karşılaşınca ne yapacaksınız? Selfie çekmeye çalışmayın
Next post Arabistanlı Lawrence’a ait tüfek İstanbul’da