19 Mayıs 2021

Avdoğa Dergisi / Kamil Üçbaş

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Annesinden süt alamayan kuzuyu çoban köpeği emziriyor

Bursa’da annesinden yeterli miktarda süt alamayan kuzuyu çoban köpeği emziriyor.

Annesinden süt alamayan kuzuyu çoban köpeği emziriyor

 KAYDETAA+

İnegöl ilçesinde bir çobanım otlattığı sürü içindeki yavru kuzuya Sarı ismindeki çoban köpeği annelik yapıyor.

Artık iki annesi oldu

İnegöl’ün Cerrah mahallesindeki kırsal alanda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan Sezer Çubuk (19), yavru kuzusunun bir süre sonra annesinin sütünü emmediğini fark etti. 

Bu durumun annenin yeteri derecede süte sahip olmadığından kaynaklandığını anlayan Çubuk, aynı ahırda doğum yapan anne köpeğin, yavrularını emzirirken aynı anda kuzuyu da emzirdiğini gördü.

Gördüğü manzara karşısında şaşkınlık yaşayan Çubuk, “Kuzumuzu zaten keçiden, koyundan emziriyorduk. Köpeğimizin yavrulayınca yavrularıyla beraber ahıra aldık. Bir süre sonra birde gördük ki annesini emmeyen kuzumuz köpeği emerek besleniyor. Gördüklerimiz karşısında çok şaşırdık. Köpeğimiz şimdi yavru kuzumuzun sütannesi oldu. Bu durumda kuzumuzun artık iki annesi var diyebiliriz” dedi.

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..