Şırnak’ta Yaban Keçisi Avlayanlara 265 Bin Lira Ceza

Read Time:1 Minute, 14 Second

Şırnak’ta koruma altındaki yaban keçisini kaçak avlayan 2 kişiye 265 bin lira para cezası uygulandı. İhbar üzerine harekete geçen Jandarma ve Doğa Koruma ekipleri avcıların tespit edilmesinin ardından cezai işlem başlattı. Yaban keçilerinin koruma altında olduğunu vurgulayan yetkililer, vatandaşların bu hayvanların korunması için hassasiyet göstermeleri gerektiğini belirtti.

ŞIRNAK Şırnak’ta koruma altındaki yaban keçisini kaçak avladığı belirlenen 2 kişiye 265 bin lira para cezası uygulandı. Kaçak avcılar hakkında 4915 sayılı “Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet” suçundan idari işlem başlatılarak, toplam 265 bin lira ceza kesildi.

Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı Görümlü beldesi Cudi Dağı bölgesinde iki kişinin yaban keçisi avladığı yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçti. Jandarma ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, yaban keçisi avlayan kişinin K.M.ve A.L olduğunu tespit etti.

Yaban keçisi ve tüfeklerine el konulurken, K.M. ve A.L.’ye toplam 265 bin lira ceza kesildi. Şube Müdürü Orhan Kalay, kentte Cudi ve Gabar Dağları mevkii ile Beytüşşebap, İdil ve Uludere ilçelerinin yaban keçilerinin yaşam alanı olduğunu söyledi.

Bu hayvanların koruma altında olan ve nesli tehlike altında türler olduğunu belirten Kalay, “Vatandaşlarımızdan bu hayvanların korunması için hassasiyet göstermelerini talep ediyoruz. Böyle durumlarda vatandaşların en yakın kolluk birimine ve bize haber vermelerini istiyoruz.

Yaban keçisi avlayan 2 kişiye 15 bin lirası 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet suçundan olmak üzere toplamda 265 bin lira ceza uygulamış olduk.” dedi.

Kaynak: İHA kaynak sondakika

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Previous post TEMA Vakfı sözünü tuttu: 30’uncu yıla özel 7 bölgede 7 orman!
Next post Bozkırın yaban hayatı fotokapanda