Ayılardan sonra onlar başladı. Domuzlar sürüler halinde köylere inip ekili arazileri talan ettiler. “Resmen istilaya uğradık” Hemen hemen her gece 20-30 adet domuzdan oluşan sürüsü

Domuzlar, kalabalık sürüler halinde köylere inerek ekili arazilere zarar verdi. Kastamonu’ya bağlı Tosya ilçesinin köylerinde yaşayan vatandaşlar, canından bezdi. İstilaya uğradıklarını söyleyen köylüler, köylerine sık sık gelen yaban domuzu sürülerinden yaka silkti.

Edinilen bilgiye göre, Tosya ilçesine bağlı Gökçeöz köyünde kırsal alanda aç kalan domuzlar, köyün çevresindeki, bağ bahçe ve tarlalara inerek yiyecek arıyor. Bağ ve bahçelere zarar veren domuzlar vatandaşlar tarafından görüntülendi. Vatandaşları uzaklaştırdığı domuz sürüsü ormanlık alana kaçarak gözden kayboldu.

Ayılardan sonra onlar başladı. Sürüler halinde köylere inip ekili arazileri talan ettiler. "Resmen istilaya uğradık"

RESMEN İSTİLAYA UĞRADILAR

Ayıların her gün bağ ve bahçelere zarar verdiğini belirten Gökçeöz köyü Muhtarı Mustafa Söylemiş, “Domuz sürüleri köylülerimizi ve muhtarlığımızı adeta canından bezdirdi.

Hemen hemen her gece 20-30 adet domuzdan oluşan sürüsü, köyümüzün yakınlarına kadar gelerek bağ ve bahçelerimizdeki ekili ürünlere zarar veriyor. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Her türlü tedbiri alıyoruz, fakat bu hayvanların sonu gelecek gibi değil. Köylü olarak resmen sürünün istilasına uğradık” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA Kaynak TV100

19.07.2023

About Post Author

Previous post Ankara’da MKE fabrikasında patlama: 1’i ağır 4 yaralı
Next post 2 dağ keçisi suya düştü imdadına işçiler yetişti