Almanya’da 30 saatlik aslan alarmı sona erdi: Görülen yaban domuzu olabilir

Profesyonel hayvan izcileri ve 100’den fazla polis memurunun katıldığı aslan alarmı operasyonda helikopterler ve termal görüntüleme kameraları da kullanıldı.

Güvenlik güçleri, gece görüş gözlükleri ve insansız hava araçlarıyla Berlin’in güneybatısındaki banliyölerin sokaklarında aslan alarmı için arama yaptı.

aslan alarmı

euronews  •  Son güncelleme: 21/07/2023 – 16:34

Güvenlik güçleri, gece görüş gözlükleri ve insansız hava araçlarıyla Berlin’in güneybatısındaki banliyölerin sokaklarında arama yaptı.

Almanya’nın başkenti Berlin’in güneyindeki bölgede görülen ve dişi aslan olduğu düşünülen vahşi bir hayvanı arama çalışmaları sonlandırıldı. Görülen yaban domuzu olabilir

Kleinmachnow kasabasının Belediye Başkanı Michael Grubert, uzmanların bunun bölgede çok daha yaygın olan yaban domuzu olduğunu söylemesi üzerine arama çalışmalarının durdurulduğunu kaydetti. 

İki kişinin çektiği amatör videoyu biri Güney Afrika’dan olmak üzere iki uzmanın değerlendirdiğini belirten Grubert, “Her şey bunun bir dişi aslan olmadığını gösteriyor” dedi.

Haberin duyulmasının ardından bölge sakinlerine 30 saatten fazla bir süre dikkatli davranmaları, civardaki ormanlardan uzak durmaları ve evcil hayvanlar ile çiftlik hayvanlarına göz kulak olmaları tavsiye edildi. 

Bu süre zarfında polise aralarında yüksek bir kükreme sesi duyduğunu iddia edenlerin de bulunduğu çok sayıda vatandaşın ihbarı ulaştı. 

  • Berlin polisi kaçak aslan avına çıktı

Güvenlik güçleri, gece görüş gözlükleri ve insansız hava araçlarıyla Berlin’in güneybatısındaki banliyölerin sokaklarında arama yaptı. 

Profesyonel hayvan izcileri ve 100’den fazla polis memurunun katıldığı operasyonda helikopterler ve termal görüntüleme kameraları da kullanıldı. 

Aslan vurularak öldürüldü

Geçtiğimiz mayıs ayında, Erfurt kentinin merkezinde özel bir mülkten kaçan kanguru yakalandı. 

Batıdaki Herne kasabasında 2019 yılında ölümcül bir kobra yakalandı. 

Doğudaki Leipzig kentinde 2016’da kafesinden kaçan ve sakinleştiricinin durduramadığı bir aslan vurularak öldürüldü.

Kaynak euronews

Previous post ATICILIK VE AVCILIK BRANŞINDA 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA SPORCU EĞİTİM MERKEZLERİNE (SEM) ALINACAK SPORCULARA YÖNELİK SEÇME KRİTERLERİ
Next post IDEF’23, 25-28 Temmuz 2023’de düzenlenecek