Bahar Kupası Skeet Yarışmaları sona erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu, ” Konya’da Skeet Bahar Kupası yarışmaları başarıyla tamamlandı. Bu yarışmalar vesilesiyle de İstiklal Marşımızın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u da anmış olduk’’ dedi.

KONYA- KAMİL ANAHAR

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2023 faaliyet programında yer alan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Bahar Kupası Skeet Yarışmaları Konya-Karatay Saraçoğlu Atış Poligon’unda yapılan final müsabakaları ile sona erdi.
12 ilden toplam 69 sporcunun katıldığı yarışmalarda yıldızlar, gençler, büyükler ve veteran kategorilerinde sporcular birincilik için kıyasıya mücadele etti. 3 gün süren atışlarda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu KKTC Atıcılık ve Avcılık Federasyonu başkanı Ali Akgürcü ve Konya Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bilal Yavuz Müdürü tarafından verildi.

Bahar Kupası Skeet Yarışmaları sona erdi AKİF’İN SÖZÜ CUMHURİYET’İN 100’Ü


Gürsel Çolakoğlu : ” Mehmet Akif Ersoy’u da andık”
Başkan Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu, tören sonrası yaptığı konuşmada yarışmaların başarılı geçtiğini belirtti. Çolakoğlu,’’ Açık havada yapılan branşların hepsinde yarışmalar yapmaya çalışıyoruz. Sporcularımız, antrenörlerimiz ve teşkilatımız çok ıyı çalışıyor. Skeet Bahar Kupası’nı Konya’da gerçekleştirdik. Trap ve Skeet branşlarında daha çok kadın sporcularımızın katılımını hedefliyoruz. Malzeme eksiklerimiz var. Daha iyi kamplar yapmamız halinde Avrupa’da beklenen madalyaları getirebiliriz. Bura da yarışmalarda İstiklal Marşımızın Kabulünü kutlarken, Milli Şairımız Mehmet Akif Ersoy’u yad ettik. Ruhu şad olsun. Önümüzde daha geniş bir yarışma programı ile sporcularımızın başarılarını attırmaya çalışacağız. Bize hizmet veren herkese teşekkür ederiz’’ dedi.
Yağmur altında yapılan yarışmalar sonunda büyük erkekler kategorisinde Cemre Bumin, büyük bayanlarda Nur Banu Balkancı, genç bayanlarda Ayşegül Zencir,, Veteran kategorisinde Hakan Alemdar, yıldız erkeklerde Muhittin Can Onur, Şükran Naz Erkoç yarışmaları birinci olarak tamamladı. Takım halinde birinciliği Konya bölgesi elde etti.

Kaynak haberforza

About Post Author

Previous post Nesli tükenme tehlikesi altındaki çizgili sırtlan, ölü bulundu
Next post KTÜ’lü profesörden avcılık yasaklansın diyenlere tepki: Bu şekilde olmaz!