Yalova’da av sırasında arkadaşı İbrahim Mandıracı’yı domuz sanıp ateş ederek öldüren Hulusi Efe hakkında, 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Çıktığı ilk duruşmada suçlamayı reddeden Efe, “Ben domuza ateş ettim. İbrahim’e değil. Sonra ateş ettiğim yere gidince İbrahim’i kanlar içerisinde gördüm. Onu ben öldürmedim” dedi.

Av sırasında domuz sanıp arkadaşını öldürdü: 22 yıl hapsi isteniyor

İbrahim Mandıracı(solda), Hulusi Efe(sağda)

Yalova’da domuz sanıp ateş ederek arkadaşının ölümüne neden olan sanığın 22 yıla kadar hapsi isteniyor.

Olay, 10 Şubat 2021’de Armutlu ilçesi Mecidiye Mahallesi Soğanlı Tepe Mevkisi’nde meydana geldi.

İbrahim Mandıracı(35), arkadaşları Serkan Tümer, Tuncay Karasu, İbrahim Alyanak, Ali Akın ve Sefa Akın ile birlikte domuz avına çıktı. Gruba, daha sonra Hulusi Efe(37) de dahil oldu.

İddiaya göre Hulusi Efe, arkadaşının verdiği tüfekle, kendisine söylenen yerde beklerken domuz olduğunu düşünerek iki el ateş etti. Ardından ateş ettiği bölgeye giden Hulusi Efe, İbrahim Mandıracı’yı aracının yanından kanlar içerisinde yerde hareketsiz yatarken buldu.

SERBEST BIRAKILDI

Efe, hemen diğer arkadaşlarına haber verdi. Arkadaşları tarafından Armutlu Devlet Hastanesi’ne götürülen İbrahim Mandıracı, kurtarılamadı. Olay sonrası gözaltına alınan Hulusi Efe, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DAVA AÇILDI

Hulusi Efe hakkında Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Olası kastla adam öldürmek’ suçundan, 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İlk kez hakim karşısına çıkan Hulusi Efe, çıktığı ilk duruşmada, kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, “Olay günü bir çiftçinin bozulan traktörünü yaptım. Bu sırada domuz avına çıkan arkadaşlarım Serkan Tümer, Tuncay Karasu ve İbrahim Alyanak ile karşılaştım. Onlara katılmamı istediler. İbrahim bana tüfeğini verdi. Serkan ise bir noktada beklememi istedi” dedi.

“BERAATİMİ İSTİYORUM”

Söylediklerini yaptığını ve beklerken domuz gördüğünü belirten Efe, “Tüfekle iki el ateş ettim. Sonra ateş ettiğim yere gittiğimde İbrahim’i kanlar içerisinde gördüm. Hemen hastaneye kaldırdık. Ölmüştü. Ben kendisini vurmadım. Beraatimi istiyorum” diye konuştu.

İbrahim Mandıracı’nın eşi Kader Mandıracı ise eşinin kimseyle husumeti olmadığını, sanığın tutuklanıp cezalandırılmasını istedi.

TUTUKLANMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Tanıkların dinlendiği duruşmada olay yerinde keşif yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, ölen İbrahim Mandıracı’nın ailesinin avukatının, sanığın tutuklanması yönündeki talebini reddederek, duruşmayı erteledi.

kaynak ntv

Previous post AVCI, AV SEKTÖRÜMÜZ VE SİLAH SANAYİMİZ İLE GELECEGE RASTGELE…
Next post Türkiye’de ilk kez düzenlenen Plak Atışları Grand Prix’sine yoğun ilgi memnun etti
%d blogcu bunu beğendi: