Avdoğa Dergisi / Kamil Üçbaş

Sürdürülebilir bir avcılık için el ele..

Esrarengiz olay kamerada! Kuş sürüsü mermi gibi yere çakıldı, onlarca kuş telef oldu

Meksika’da esrarengiz bir görüntü güvenlik kameralarına takıldı. Ülkenin kuzeyindeki Cuauthemoc şehrinde ardıç cinsi kuş sürüsü, bir anda yere çakıldı. Olayın nedeni tam olarak belirlenemezken, sürüdeki 100 kuşun telef olduğu belirtildi.

Meksika’nın Cuauthemoc şehrinde Sarı Başlı Ardıç cinsi kuş sürüsü yere çakıldı. Sürü içinde bulunan yaklaşık 100 kuş telef olurken, sürüdeki diğer kuşların ise yeniden havalanarak yoluna devam ettiği görüldü.

OLAYIN NEDENİ BİLİNMİYOR

Sürünün yere çakıldığı anlar ise çevredeki güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. Kuş sürüsünün bu davranışına neyin sebep olduğu henüz belirlenemedi.

Esrarengiz olay kamerada! Kuş sürüsü yere çakıldı, onlarca kuş telef oldu

UZMANLAR İKİ İHTİMALE DİKKAT ÇEKTİ

Sokakta ve evlerinin önünde onlarca ölü kuşun olduğunu gören bölge sakinleri, olayı polise bildirdi. Yetkililer, olayı nedenini araştırmak için bir zooteknist veterinerden yardım istedi. Uzmanlar, göçmen kuşların yakınlardaki bir ısıtıcıdan çıkan zehirli gazları soluyarak ya da kondukları elektrik hattında oluşan aşırı yükleme sonucu böyle bir hareket yapmış olabileceklerini belirtti.

Sarı Başlı Ardıç kuşları, yaz aylarını Kanada’nın kuzeyinde geçirirken kış mevsiminde ise Meksika topraklarına göçerler.

Esrarengiz olay kamerada! Kuş sürüsü mermi gibi yere çakıldı, onlarca kuş telef oldu

kaynak haberler

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUNUZ

%d blogcu bunu beğendi: