Ardahan’ın Göle ormanlarında susuz kalan domuz sürüsü, ırmağa ulaşmak için karayoluna indi. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

https://geo.dailymotion.com/player/x4sod.html?video=x85a2sn&dmApi=postMessage&dmPubtool=pes&dmEmbedIndex=0&dmInstanceId=content_player_x85a2sn&dmTs=655649&dmV1st=607AB1F9FCFFB036372903AE33158390

Göle-Kars Karayolu Yeni Demirkapı Yaylası mevkiinde bir anda sürürcülerin önüne çıkan onlarca yaban domuzu o anda trafikte olan sürücülere tedirgin anlar yaşattı.

O sırada aracıyla Kars’a gitmekte olan Serinçayır Köyü Derneği Başkanı Acar Dağ, yaban domuzu sürülerini cep telefonu ile kaydetti. Bir anda Göle-Kars Karayolu Balçeşme Köyü (Lala Varginis) yakınlarında karayoluna inen onlarca yaban domuzu, araçlara aldırış etmeden Kura Nehri’nden kana kana su içtikten sonra yeniden Göle ormanlarına dalarak gözden kayboldular.

“DOĞANIN DENGESİNİ O KADAR BOZDULAR Kİ HER AN YABAN HAYVANLARI KARŞIMIZA ÇIKIYOR”

O anları görüntüleyen Acar Dağ, SÖZCÜ’ muhabirine şu açıklamayı yaptı: “HES projeleri ve ağaç katliamları ile son yıllarda doğanın dengesini o kadar bozdular ki, artık her an yaban hayvanları karşımıza çıkıyor. Yerleşim yerlerinin yanı başında, karayollarında sürüler halinde yaban hayvanları ile karşılaşıyoruz. O anlarda bu sürünün karşısına bir yaya çıksa, o sürü onu parçalardı. Biz araç içerisinde bile tedirgin olduk” kaynak sözcü ORHAN BOZKURT

About Post Author

Previous post Kazdağları Off-Road meraklılarının uğrak noktası oldu
Next post Belgrad Ormanı’nda zehirli köygöçüren mantarlarını kim topladı? ‘Bu inanışlar hayatlara mal olabilir’
%d blogcu bunu beğendi: