Konya’da bir evde ortaya çıkan “et yiyen örümcek” paniğe neden oldu! Isırdığı yeri çürütüyor

Konya'da bir evde ortaya çıkan 'et yiyen örümcek' paniğe neden oldu! Isırdığı yeri çürütüyor

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, bir konutta ortaya çıkan halk arasında “et yiyen örümcek” olarak bilinen sarıkız örümceği korku ve paniğe yol açtı.

Avşar Mahallesi TOKİ konutlarında ikamet eden Mehmet Hozar, gece saatlerinde uyandığında yatak odasında bir sarıkız örümceği olduğunu fark etti. Kısa süreli panik yaşadıktan sonra örümceği kimseye zarar vermeden öldürmeyi başaran Mehmet Hozar, daha sonra kaldığı ikametini ilaçlattı.

“HALA EVİME KADAR GİRMESİNİN ŞOKU İÇERİSİNDEYİM”

Hozar, fotoğrafını çektiği örümceği ilacı satın aldığı iş yeri sahibinin de gördüğünde şaşkına döndüğünü belirterek, “Çok tehlikeli olduğunu medyadan okuduğumuz sarıkız örümceğinin evime kadar girmesinin hala şoku içerisindeyim” diye konuştu.

YAKLAŞIK BİR METRE YUKARI ZIPLAYABİLİYOR

Sarıkız örümceğinin, ağzından salgıladığı enzimlerle insanları zehirlemediği, ancak ısırdığı yeri çürüttüğü biliniyor. Etle beslenen bir etçil olan örümceğin yaklaşık bir metre yukarı zıplayarak veya ısıya duyarlı hareket ettiği, diğer örümceklerin insanlardan kaçarken, bu türün ısırmak için insanların üzerine gelebildiği biliniyor. kaynak haberler

About Post Author

Previous post Kurbanlıklar çatıdan vinçle indirildi
Next post Binlerce çekirge İstanbul Havalimanı’nı istila etti! Uçaklar pisti pas geçmek zorunda kaldı