19 Mayıs 2021

Avdoğa Dergisi / Kamil Üçbaş

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Okulun çatısında bulundu, korumaya alındı!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir okulun çatısında görevliler tarafından yavru sansar bulundu. Yeni doğduğu belirlenen sansar, Nazilli Hayvanseverler Derneği’nce korumaya alındı. Dernek Başkanı Gürkan Tığoğlu’nun biberonla beslediği sevimli sansar yavrusu, büyüdükten sonra doğaya salınacak.

Okulun çatısında bulundu, korumaya alındı!

Nazilli Şehitler Ortaokulu’nun çatısında görevliler tarafından, dün, kaya sansarı yavrusu bulundu. Yeni doğduğu belirlenen, yanında annesi bulunmayan sansar, Nazilli Hayvanseverler Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu’na teslim edildi.

Tığoğlu tarafından biberon ile özel mamayla beslenen yavru sansar kendine geldi.

“BÜYÜYÜNCE DOĞAYA SALACAĞIZ”

Dernek başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, “Doğadaki tüm canlılar bizim her şeyimiz. İlçemizde bulunan Şehitler Ortaokulu’nun çatısında okul görevlileri tarafından bulunarak bize getirilip teslim edilen yanında annesi olmayan kaya sansarı yavrusunu biberon ile beslemeye başladık.kaynak sabah

Her zaman olduğu gibi konu hakkında tecrübesine güvendiğimiz kurtarılmış çiftlik hayvanları barınağı Angel Farm Sanctuary’den Sibel Ece ile de görüşerek ilk beslenmelerinin yapıldığı canlımızı ilk fırsatta veteriner kiniğine ulaştırarak büyümesini sağlayacağız. Ardında da kendisini doğal ortamına salacağız” dedi.

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..