19 Mayıs 2021

Avdoğa Dergisi / Kamil Üçbaş

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Estonya’nın başkentinde yollar kurbağalar için kapatıldı

Estonya’nın başkenti Tallinn’de kurbağaların geçiş alanlarındaki yollar kapatıldı. Nisan ayı boyunca gece saatlerinde otoyollar kapalı tutulacak.

.Estonya’nın başkentinde yollar kurbağalar için kapatıldı

Avrupa’nın 1.3 milyonluk ülkesi Estonya’nın başkenti Tallinn’de ilginç bir karar alındı. Tallinn’de binlerce kurbağanın geçiş noktası olan otoyollar kapatıldı.

Yetkililer bahar aylarıyla birlikte üremek için içinden yol geçen bölgede bulunan kurbağaların güvenliği için böyle bir karar alındığını duyurdu.

Sadece geçen yıl 2.000 kurbağayı kurtardıklarını açıklayan yetkililer, “Kurbağalar bu otoyoldan önce de buradaydı. Onların kışın yaşadıkları bölge ile üredikleri yer arasından yol geçti. Dolayısıyla onlar için bu geçişi kapattık” dedi.

Tallinn’in Haabersti belediyesi başkan yardımcısı Oleg Sijianov, “Belediye yönetimi otoyolun altından kurbağalar için bir tünel yapmayı da düşünüyor” dedi.

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..