Home / Genel / Bavulun içine saklanmış ve hepsi streç filme sarılmış tam 185 adet bebek kaplumbağa

Bavulun içine saklanmış ve hepsi streç filme sarılmış tam 185 adet bebek kaplumbağa

Hediyelik eşya gibi gösterilen valizin açılmasıyla büyük bir şok yaşandı, içinden çıkanlar dünyada ses getirdi. Hepsi streç filme sarılmıştı ve tam 185 tane vardı.

.

Yüze saldıran piton, kurutma makinesinden çıkan yılan ve evde tüyler ürperten manzaradan sonra bu kez dehşete düşüren görüntüler, Ekvador‘dan geldi.

2

Ekvador’da dünyaca ünlü Galapagos Adası’ndaki Galapagos Ekolojik Havalimanı’nda bir valiz gümrük ekipleri tarafından açıldı, bavulun içinde özel bir bölme vardı.

Ekipler, bavulun içine saklanmış ve hepsi streç filme sarılmış tam 185 adet bebek kaplumbağa vardı. Kaçırılmaya çalışılan bebek kaplumbağalardan 10’u ise ekipler bulduğunda ölmüştü.

4

Galapagos Ekolojik Havalimanı, yaptığı resmi açıklamada Guayagil şehrine gönderilen valizin hediyelik eşya gibi gösterildiği ve gümrük ekibinin dikkatini çektiği belirtildi.

Galapagos Ekolojik Havalimanı, yaptığı resmi açıklamada Guayagil şehrine gönderilen valizin hediyelik eşya gibi gösterildiği ve gümrük ekibinin dikkatini çektiği belirtildi.

6

Ekvador Çevre Bakanı Marcelo Mata, havalimanında yakalanan kaplumbağalar için “Bu Ekvador’un tabiat varlıklarına yönelik bir suçtur” dedi. Kaplumbağa kaçakçılığına ilişkin henüz bir tutuklama yok, polis ekipleri valizi havalimanına bırakan kişiyi arıyor.

Bakan Mata, kaçakçıların bulunması halinde cezalandırılacağını da söyledi. Galapagos’taki hayvan kaçakçıları bir ila üç yıl arası hapis cezası alıyor.

8

Galapagos kaplumbağaları, Uluslararası Doğa ve Doğal Kaynaklar Koruma Birliği’nin (IUCN) kırmızı listesinde, yani tehdit altındaki türler arasında bulunuyor. 100 seneyi aşkın yaşayan kaplumbağalar özel ada Galapagos’ta hızla büyüyor ve ağırlıkları 400 kiloyu bulabiliyor

kaynak milliyet

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

“Mavi kaplumbağa” yağlı boya ile boyanmasıyla ilgili soruştur başlatıldı.

Antalya’nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’nde kara kaplumbağasının yağlı boya ile boyanmasıyla ilgili inceleme başlatıldı. …

Bir cevap yazın

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..