Home / Genel / Çıkılmaması gereken yere çıktılar kurşunu yediler

Çıkılmaması gereken yere çıktılar kurşunu yediler

Çıkılmaması gereken yere çıktılar kurşunu yediler

Rusya’da bir nükleer denizaltının güvertesine çıkan anne ayı ve yavrusu vurularak öldürüldü. Kamçatka Yarımadası’ndaki Rybachiy köyü açıklarındaki denizaltı, 1960’ların başından beri denizaltı inşaat üssü olarak kullanılıyor.

Sosyal medyada yayımlanan bir videoda, iki ayının yakındaki kıyıdan yüzerek geminin güvertesine tırmandığı görüldü. Moscow Times’ın haberine göre, gemi mürettebatı bölgedeki bir avcılık eğitmenini arayarak ayıları “özel bir av silahıyla” uzaklaştırmasını istedi.

Öte yandan, videonun editlenmemiş halinde, yavru ayı geminin güvertesinden suya düşmeden önce bir pompalı tüfek sesi duyuluyor.

Moscow Times’ın Rusça’dan çeviridiği video kaydına göre mürettebattan biri olay sırasında şunları söylüyor:

Başka yolu yok. Eğer kovalarsan, köye doğru ilerler. Kamçatka’da ayıların icabına böyle bakılır. Şubat 2019’da, deniz buzullarının incelmesi nedeniyle yaşam yerlerini terk etmek zorunda kalan 50 kutup ayısı, Rusya’nın Kuzey Kutbu’na yakın bölgesindeki bir kasabayı istila etmişti.

ayi-001.jpg

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Ankara’da kurt ile ayının şaşırtan mücadelesinin galibi bakın kim oldu!

Ankara’da kış uykusundan uyanan bir ayı ve kurdun kovalamacası Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..