Home / mustafa özkan / Kafamıza Düşen Ördek / Mustafa ÖZKAN

Kafamıza Düşen Ördek / Mustafa ÖZKAN

                                        Kafamıza Düşen Ördek

Bu av öykümü yazmış olduğum 03.01.2006’ya  kadar yani 2001 yılı Aralık ayından bu yana eskiden beri çok sevdiğim bir avlak olmasına rağmen ava gitmiyordum Güllük, Mahal Gölüne…

Hep 1995 ve 2001 yıllarında yaşadığımız o tatsız anlar gelir aklıma, özellikle 2001 yılında, hem de avlak içerisinde Güllük Jandarması’nın bana ve otuza yakın diğer avcı arkadaşlara yaklaşımı ve sanki bir suçlu gibi hoyratça davranışları hep gözlerimin önüne gelir. Acaba aynı olumsuz şeyler gene olur mu?  Diye. O bölgeye ava gitmeyi hiç düşünmedim. 26 Mayıs 2005 tarihinde benimde bulunduğum ilk Merkez Av Komisyonu toplantısında, Jandarma Genel Komutanlığını temsil eden MAK üyesi görevli subay ile diğer bölgeleri temsil eden avcı komisyon üyeleri ile beraber görüştük. Hemen, hemen herkes kendi bölgelerinde buna benzer yaşanmış tatsız olaylardan bahsetti. Bu sıkıntıların artık bitmesi gerektiğini, avcıların aynı zamanda yurt savunmasında büyük bir milis güç olduğunun altı çizildi. Görevli subay da tüm avcı üyelere böyle olumsuz vakalarda kendilerine ulaşabilmemiz için telefon numaralarını verdi ve yasalar çerçevesinde hareket eden her avcının yanında olacaklarını belirti. Bende bu garanti ile 2001 yılından beri yani dört yıl sonra 28.12.2005 Çarşamba günü sabah erken saatlerde arkadaşlarım Lutullah Demirkan ve RızaUygun ile beraber Mahal Gölüne ava gittik. Şafak sökerken botlarımızı şişirip göle girdik.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ ŞUBAT 2020 201. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

GARAİMAMLARIN HASAN / Mustafa ÖZKAN

GARAİMAMLARIN HASAN Mustafa ÖZKAN Yıl 2007 Aralık ayı başları. Bir Cumartesi günü akşamı oğlum Alper …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..