Home / avcılık atıcılık / BEK AVI / Serkan CANKURT

BEK AVI / Serkan CANKURT

BEK AVI

Bir gün öncesinden hazırlığımı eksiksiz yaparak malzemelerimi aracıma özenle yerleştirdikten sonra yoğun mesaim başlamış, gece saat:02.00 sıralarında mesaim biter bitmez teker dönmüştü. Av programımım olduğu günlerde bu hep böyleydi, amacım şehrin stresliyaşamından bir an önce kurtulmak, geçicide olsa huzur bulmaktı. Ana yoldan orman yoluna döndükten sonra ara sıra yola biranda çıkan tavşan tilki gibi hayvanlar sayesinde uykum açılmıştı.Keyifli bir yolculuktan sonra sabah gün ağarmaya yakın av yerine ulaştım, hiç zaman kaybetmeden çadırımı kurup yeni güne başlayan kuş sesleri eşliğinde keyifle uykuya daldım.Öğle saatlerine yakın bir zamanda uykumu almış bir şekilde uyandıktan sonra ateşimi yaktım, soğuk günlerde ısınmak için yaktığım ateş şimdi ise yemeğimi yapacaktı.Hazır çorba ve sucuk ekmek, arkasından köz çayı değmeyin keyfime.

Yemekten sonra ortalığı toparladım, sönmeye yakın olan köz üzerine biraz taze ot atarak çıkan yoğun dumanın üzerine av elbiselerimi tutarak,üzerimdeki faklı kokuları kamufleettim, daha sonratüfeğimin emniyetini kontrol ederek doldurdum, sırt çantamı alarakyola koyuldum.Sessiz adımlarla avlanacağım bölgeye gelerek eşyalarımı uygun bir yere bıraktıktan sonra, av zamanım yakın olmadığı için çevremi incelemeye koyuldum. Eğer av zamanım yakın olsaydı koku bırakma sebebiyle bunu kesinlikle yapmazdım. Sessiz adımlarla yürüdüğüm esnada beni gören meraklı bir sincap tiz çığlıklar atarak beni taciz etmeye başladı, yavaşça durdum sesin geldiği yere doğru hiç bakmadan, sabırla bekledim, sinirli sincap sakinleştiğinde yürümeye devam ettim.Av olmuş olmamış ikinci planda artık, oyunu kuralına göre oynamayı çok seviyorum.Şunu kesinlikle unutmamak lazım sakin bir bölgede av yapıyorsanız yabani hayvanların nerede nasıl yattığını, günün hangi saatlerinde ayaklandığını kestiremezsiniz, bu yüzden çok dikkat etmek gerekir.Yürüyüş esnasında dere yatağında gördüğüm genç bir domuza ait kurumuş deri ve biraz ileride bulduğum kızıl geyiğe ait ön kürek buralarda güçlü bir kurt sürüsünün olduğuna işaretti.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ ŞUBAT 2020 201. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Baykuş uğursuz mudur? Mimar Sinan neden baykuş kullandı?

Geçmişten günümüze birçok hayvan için çeşitli yakıştırmalar yapılmıştır. Aslan, kurt, kartal gibi birçok hayvan kültürleri etkilemiştir. Kültürden …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..