Home / izzt alkan / MAZDEK BIÇAK / İZZET ALKAN

MAZDEK BIÇAK / İZZET ALKAN

MAZDEK BIÇAK

Mertcan ÖZGÜR

Öncelikle yüreği güzel her bireye sevgilerimi ve saygılarımı iletirim.
Konuya kendimden başlamak gerekirse 25-30’lu yaşlar arasında, çeyrek asırı tamamlamış7.5 milyar insan arasından Mertcan Özgür isimli bir bireyim.
Yaşamın her zerresinde var olan sanat ve anlam arayışını belirli bir süredir bıçaklar üzerinde gözlemliyor ve kendimce deneyimliyorum.
İnsanlığın gelişiminde önemli rol oynayan alet kullanma yeteneğimizi günümüzde yavaş yavaş teknolojiden dolayı yitirmeye başlıyoruz ve bu gerçekten kötü bir durum.
Bu nedenden dolayı kendimi sıraya dahi sokmadan el işçiliğine ömrünü vermiş değerli ustalarımızın ekmek kapısı daralıyor ve var olan mesleklerin günden güne kayboluşunu seyrediyoruz. Atalarımızdan günümüze kadar gelen sürdürülebilir,doğal ve maneviyatsal yaşam biçimi yerini şehirsel yaşama bıraktığından dolayı insanlık olarak yoğun bir çelişki yaşamamıza sebep oluyor.
Irk olarak doğal yaşamdan şehir yaşamına çok hızlı geçtiğimizden dolayı genlere işlemiş olan içgüdü, bulunduğu yaşam biçimine adapte olamıyor ve zihin karmaşıklığı yerini şiddete bırakıyor.
Bıçakçılığa başlama sebeplerimin en derinini içgüdü daha sonra sanat tetikledi diyebilirim.
Fakat işin içine girdiğimde çok uzun yıllardır elimizden düşmeyen bir aletin yani bıçağın şiddetle bağdaştırıldığınıfarkettim, özellikle ülkemizde. Haksızlar diyemem, ateş olmayan yerden duman çıkmaz, fakat bunu kabullenmek yerine var olan düşünceyi kırmak, bıçak üretmemi daha da tetikleyen durum oldu.
Kötülüğü yani bıçağı sanatla birleştirmek. Elimden geldiğince bunu yapmaya çalışıyorum.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ ARALIK 2019 199. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

İzzet ALKAN / TARIK HAZNEDAR

İzzet ALKAN TARIK HAZNEDAR Sayın okurlarım; bu sayımızda Tarık Haznedar  kardeşimizi  sizlere  tanıtmak istiyorum. Ava …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..