Sayın okurlarım; bu sayımızda Talha Yıldırım kardeşimizin bıçaklarını sizlere  tanıtmak istiyorum.

Bıçak yapımını severek ve isteyerek yapan kardeşimize kendisini ve bu işlere girişini, neler yaptığını bizlere anlatmasını istedim. Bakalım neler anlatmış, keyifle okuyalım;

“Merhaba, ben Talha Yıldırım 1990 Ankara doğumluyum. İktisat mezunuyum. Masabaşı birkaç işe girdim, ancak bu işlerin beni körelteceğini ve bir fayda sağlamayacağını düşündüğümden pek sürdüremedim.

Çiftçi bir aileden geliyorum. Çiftçilikle uğraştığım ve köy yerinde büyüdüğüm için kendi işimizi kendimiz görürüz. Büyüklerimin bir sözü vardır “yaptığın banaysa öğrendiğin kendine” diye bunu yeni yeni anlıyorum sağ olsunlar. Sürekli yapılacak işler, tadilatlar, tamiratlar, ihtiyaçlar ortaya çıktığından aletle edevatla iç içe büyüdüm. Hurda işe yaramaz bozuk şeylerden işe yarar, faydalı, gerekli şeyler ortaya çıkarmak ister hep projeler, tasarımlar yapmaya çalışırdım. Bu işleri keyif alarak yapar, zamanın nasıl geçtiğini bilmezdim. Öğrenim hayatımda resme ve el sanatlarına ilgim vardı.

Elimin boş kalmasını sevmediğimden küçük yaşlardan bu yana bıçaklara ilgim var. Bıçaklarımı bilemeyi, incelemeyi çok severdim. Ancak kullandığım bıçakların kullanışsız ve çabuk köreldiğini gördüğümde daha iyi bıçaklara nasıl sahip olabileceğimi araştırmaya başladım. Bıçakla ilgili forumlara, Türk ustaların bıçak tanıttıkları, tecrübelerini paylaştıkları videolara baktım. Sağ olsunlar ustalarımız o kadar güzel ve açıklayıcı bir dille bu sanatı bizlerle paylaşmışlar ki bıçak yapma tekniklerini, tecrübelerini, püf noktalarını gördüğümde kendim denemeye karar verdim. Birkaç başarısız denemeden sonra yaptığım hatalardan dersler çıkararak günden güne yaptığım bıçaklar daha kullanışlı daha sağlam daha göze hitap eder hale gelmeye başladı. Hobi olarak başladığım bu iş çevremde ilgi görüp olumlu tepkiler alınca daha da bağlandım. İnternet ortamından bıçaklarımı tanıtacağım bir sayfa açtım instagram/tyknives. Yaptığım bıçaklara ilgi artınca hobi olarak başladığım bu işi daha profesyonel hale getirmeye karar verdim.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ EKİM 2019 SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıkl
ayınız https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

Previous post AV MI YAPIYORUZ YARIŞ MI
Next post BURSA CUMHURİYET KUPASI
%d blogcu bunu beğendi: