Home / Genel / Ty Knives Talha Yıldırım

Ty Knives Talha Yıldırım

Sayın okurlarım; bu sayımızda Talha Yıldırım kardeşimizin bıçaklarını sizlere  tanıtmak istiyorum.

Bıçak yapımını severek ve isteyerek yapan kardeşimize kendisini ve bu işlere girişini, neler yaptığını bizlere anlatmasını istedim. Bakalım neler anlatmış, keyifle okuyalım;

“Merhaba, ben Talha Yıldırım 1990 Ankara doğumluyum. İktisat mezunuyum. Masabaşı birkaç işe girdim, ancak bu işlerin beni körelteceğini ve bir fayda sağlamayacağını düşündüğümden pek sürdüremedim.

Çiftçi bir aileden geliyorum. Çiftçilikle uğraştığım ve köy yerinde büyüdüğüm için kendi işimizi kendimiz görürüz. Büyüklerimin bir sözü vardır “yaptığın banaysa öğrendiğin kendine” diye bunu yeni yeni anlıyorum sağ olsunlar. Sürekli yapılacak işler, tadilatlar, tamiratlar, ihtiyaçlar ortaya çıktığından aletle edevatla iç içe büyüdüm. Hurda işe yaramaz bozuk şeylerden işe yarar, faydalı, gerekli şeyler ortaya çıkarmak ister hep projeler, tasarımlar yapmaya çalışırdım. Bu işleri keyif alarak yapar, zamanın nasıl geçtiğini bilmezdim. Öğrenim hayatımda resme ve el sanatlarına ilgim vardı.

Elimin boş kalmasını sevmediğimden küçük yaşlardan bu yana bıçaklara ilgim var. Bıçaklarımı bilemeyi, incelemeyi çok severdim. Ancak kullandığım bıçakların kullanışsız ve çabuk köreldiğini gördüğümde daha iyi bıçaklara nasıl sahip olabileceğimi araştırmaya başladım. Bıçakla ilgili forumlara, Türk ustaların bıçak tanıttıkları, tecrübelerini paylaştıkları videolara baktım. Sağ olsunlar ustalarımız o kadar güzel ve açıklayıcı bir dille bu sanatı bizlerle paylaşmışlar ki bıçak yapma tekniklerini, tecrübelerini, püf noktalarını gördüğümde kendim denemeye karar verdim. Birkaç başarısız denemeden sonra yaptığım hatalardan dersler çıkararak günden güne yaptığım bıçaklar daha kullanışlı daha sağlam daha göze hitap eder hale gelmeye başladı. Hobi olarak başladığım bu iş çevremde ilgi görüp olumlu tepkiler alınca daha da bağlandım. İnternet ortamından bıçaklarımı tanıtacağım bir sayfa açtım instagram/tyknives. Yaptığım bıçaklara ilgi artınca hobi olarak başladığım bu işi daha profesyonel hale getirmeye karar verdim.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ EKİM 2019 SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıkl
ayınız https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Kocaeli Yeşilova Avcılar ve Atıcılar Derneği İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonuna katılmıştır.

İÇ ANADOLU AV VE YABAN HAYATI FEDERASYONUMUZ EMİN ADIMLARLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.. Kocaeli Yeşilova Avcılar …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..