Ördek Avı Şenlendi

Bu avcılık var ya bu avcılık; Dünyadaki en yoğun dertlerini bile unutturan, tabiat ve yaban hayatının seni içine çektiği, çılgınca bir içgüdür bana göre.

Tarifini en hissiyatlı avcının bile tam olarak yapamadığı, benliğimizde yaşadığımız ama engelleyemediğimiz bir dürtüdür.

Bırak engelleme, yaşam zaten sınırlı, kendimizi bu tutkudan alıkoymamalı ve asla sınırlamamalıyız…

Büyük gün gelmişti!.

Her yıl olduğu gibi bu sezonda 2019 2020 ördek avı açılışı heyacanı tavan yapmıştı. Bizim ekip Ben, Hüseyin Keser, Özkan İnan ve Selami Eren nerede avlanacağız, ne yapacağız diye devamlı istişare ettiğimiz bir anda Ankaradan gelen telefon noktayı koymuştu. Arayan, Koca Reis Fehmi Kaya ağabeydi. Yasin, son 3 sezon Bursa da açılışı yaptık, bu sezon Ankara bölgesinde açılış yapalım deyince, tüm konuşulanları unutup  Fehmi ağabeye tamam dedik.

Hüseyin in açılış günü işi olması sebebiyle Cuma sabaha karşı ben Özkan, Selami yola koyulduk. Giderken Arabanın arkasına romörk takıp içine Mühreleri, çadırları, şişme bot ve motorunu, boy çizmelerini daha bir çok ekipmanı istifledik.

Oraya vardığımızda dostlarımız “Fehmi Kaya, Aydın Yenilmez ve Fatih Er ağabeyler bizi göl kenarında karşıladılar. Hemen cuma gününden gümelerimizi yapıp kamp alanına çadırlarımızı kurduk. Akşamıda Fehmi ağabeyin oğlu gururumuz” askeri personel Bordo bereli Rahmi Kaya iştirak etti. Akşam yemeğinde hamsi tava ziyafeti çekerek av sabahı için çadırlara uyku moduna geçtik.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ EKİM 2019 SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıkl
ayınız https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Post Author

Previous post Vefalı “Dostum”a
Next post SEK KÖYÜ KEKLİK AVI