Home / Genel / GİRESUN DAĞLARINDA AZILININ PEŞİNDE

GİRESUN DAĞLARINDA AZILININ PEŞİNDE

Yine her hafta olduğu gibi o hafta da av için planımızı yapmış bekliyorduk. Bu kez Bulancak yerine Müjdat kardeşimin daveti üzerine Şebinkarahisar’da avlanmaya karar vermiştik. Herşey iyi güzeldi ama hava durumu pek beni sarmıyordu. Gerçi pekte hava durumunu önemseyen biri olmadığımdan içimde ki istek havadaki olumsuz görüntüyü bastırıyordu açıkçası.

Cuma günü akşam olduğunda artık değişmez av arkadaşım İsacan ile Şebinkarahisar yollarına revan olmuştuk. Güzel bir yolculuğun ardından Şebin’deki yegane evimiz ve sahibi kardeşim Recep Ekmekçi olan Selinay otele yerleşip Müjdat ile haberleştik. Müjdat da havadan gem vurup ‘İnşallah sis olmaz kanki yoksa geri kalan hiç bişey bizi durduramaz’ diyordu. Cumartesi günü sabah erkenden Bismillah deyip avlağımıza doğru yola çıktık. Lakin o gün köy sakinleri de bizden önce ava çıkmıştı. Sonra Müjdat ile haberleşip bizi de davet ettiler. Bizde kabul edip onların olduğu araziye geçiş yaptık. Avlanan arkadaşların yakınına yaklaştıkça bir hareketlilik olduğunu anladık ve araç kullandığım için İsacan’dan tüfeğimi hemen hazırlamasını rica ettim. Tam arabadan indiğimiz esnada köyden iki kişi ‘Aşağıdan bir tane Tekleme (Azılı) kaldırmışlar, tahminimizce buradan gelecek’ diyorlardı. Yüzlerce ava gitmeme rağmen içimdeki o ilk günkü heyecan gitmek bilmiyordu. Lakin eski günlerden fark ise artık ne yapacağımı alışkanlık gibi bilmemdi. Neyse; fazla değil beş dakika içerisinde kocaman bir azılı karşı sıklıktan yivli mesafesinden belirdi. Normalde yakın olsa tüfek kaldırmam, ama yivli mesafesinde olduğundan iş bana düşmüştü. Hemen genelde olduğu gibi ayakta yaklaşık 200 mt civarında atış yaptım. İlk mermi sırtından girmiş ve hayvan olduğu yerde sendeleyip arka ayaklarından felç olmuştu. Hemen ikinci mermiyi sürüp daha ölümcül noktasına atıp avı elde etmiştim.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ EKİM 2019 SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıkl
ayınız https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Ankara’da kurt ile ayının şaşırtan mücadelesinin galibi bakın kim oldu!

Ankara’da kış uykusundan uyanan bir ayı ve kurdun kovalamacası Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..