Eskişehir Bıldırcın Avı

Sonunda kavuşmuştuk, altı aylık hasret sona ermiş, nihayet sezonu açmanın heyecanını yaşıyorduk.

Eksik hiçbirşey olmamalıydı. Tüfek, fişek, kamera, kuşluk, av malzemeleri, tabi bunun yanında yiyecek, gıda ve olmazsa olmaz semaver ve kara çaydanlık.

Akşam 22.00 gibi Harun Akkuş dostumla son bir görüşme sonrası malzemeleri kontrol ettikten sonra saat 04.00 da buluşmak üzere dinlenmeye ayrıldık.

Saat 03.45 gibi telefonun çalmasıyla sanki hiç uyumamış gibi heyecanla açtım. Harun hazır gelmiş, beni bekliyordu. Hiç vakit kaybetmeden eşyaları arabaya yükledik. Harun’la beraber çocukluk arkadaşı olan Soner Samur da bu avda bize eşlik edecekti.

Hoş sohbetler eşliğinde 2 saat kadar bir yolculuk sonrası meraya varmıştık. Yolda karşımıza çıkan 3 adet tavşanı büyük bir keyifle izleyip sezonda buluşmak üzere sözleşmiştik bile…

Ne kadar özlemişiz güneşin doğuşunu izlemeyi… Anızlardan kalkan dumanı seyredip o havayı ciğerlerimize çekmeyi…

Gün aydınlanmış meraya girme vakti gelmişti. Girdiğimiz ikinci tarladan ayağımın dibinden kalkan bıldırcının sesi ile heyecanla tüfeği yüzleyip atış yapmam neticesinde ilk kuşumuzu vurmuştuk. İlk ava başladığım yıllardaki heyecanımla aldım bıldırcını elime, keyifle seyredip koymuştum yeleğime…

Az ilerde görmüş olduğumuz mısır tarlasıydı hedef… Zemin otluk, kuşun bulabileceği bitki tohumları mevcut ve hemen yanıbaşı su olan bu tarlanın doğru hedef olduğu aşikardı. Tahmin ettiğimiz gibi epey bir kuş uçarak Soner ve Harun’un keyifli atışları ile epey kuş vurmuştuk.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ EYLÜL 2019 SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıkl
ayınız https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Post Author

Previous post Be Kamil Ağabeyim Be
Next post YAYLAMIZIN AV HAYVANLARI
%d blogcu bunu beğendi: